środa, 01.02.2017, godz. 17:29

Opublikowane przez: w kategorii Monitoring GPS

Jako firma informatyczna bardzo lubimy upraszczać życie optymalizując codzienne procesy naszych klientów. Naszą pracą chcemy jak najwięcej obowiązków przenieść z barków człowieka na procesy obliczeniowe naszych skryptów. Tym razem było dokładnie tak samo. Jeden z naszych klientów rozliczał delegacje swoich kierowców w programie księgowym ENOVA, więc zaproponowaliśmy mu pewne ułatwienie…

Na wyposażeniu każdego pojazdu o DMC (dopuszczalnej masie całkowitej) przekraczającej 3 500 kg tachograf jest pozycją obowiązkową. Kiedyś występowały tylko tachografy analogowe, do których należało włożyć okrągły kartonik, przypominający wyglądem płytę CD, potocznie nazywany tarczką. Tachograf rysował na tarczce informacje o aktywności kierowcy za pomocą cienkiego rysika. Obecnie w samochodach ciężarowych najczęściej spotyka się tachografy cyfrowe, które zapisują dane o aktywności kierowców przebywających w pojeździe w formie plików elektronicznych. Obowiązkiem przedsiębiorstwa transportowego jest pobieranie i zapisywanie plików z karty kierowcy minimum co 28 dni i plików z pamięci tachografu co 90 dni.

poniedziałek, 23.01.2017, godz. 14:06

Opublikowane przez: w kategorii Monitoring GPS, Nowinki

Koszty paliwa w przedsiębiorstwach transportowych to około 40% całkowitych kosztów ponoszonych przez firmę. Kontrola paliwa i tankowania przy wykorzystaniu systemu GPS jest łatwa i nie wymaga dużego nakładu pracy po stronie firmy przewozowej. Na bazie doświadczeń i testów wielu użytkowników systemu GPS, kontrola paliwa i tankowań to bardzo efektywny sposób na obniżanie kosztów przedsiębiorstwa w firmie. Poniżej umieszczamy artykuł, mówiący o  tym jak prowadzić skuteczną kontrolę spalania i tankowania za pośrednictwem systemu GPS.

środa, 04.01.2017, godz. 12:30

Opublikowane przez: w kategorii Monitoring GPS

Mało kto zdaje sobie sprawę, że komputery pokładowe w pojazdach zostały stworzone już w latach 80. ubiegłego wieku. Niemiecka firma – Robert Bosh GmbH opracowała go z myślą o komunikacji między różnymi mechanizmami w pojeździe.  Obecnie na polskich drogach spotykamy samochody, które w co najmniej 95% posiadają komputer pokładowy. Zobaczcie, jak wielkie znaczenie dla systemów zarządzania flotą samochodową mają komputery pokładowe!

Skontakuj się z nami!