Wciśnij enter, aby wyszukać

Blog firmowy Navifleet

Jako Navifleet obsługujemy kilka tysięcy pojazdów, a z możliwości naszej platformy korzystają firmy w całej Europie. Na naszym blogu znajdziesz ciekawe artykuły, w których opisujemy przykłady niektórych wdrożeń u naszych Klientów. Wśród treści znajdziesz też porady na temat zarządzania pojazdami osobowymi, dostawczymi, ciężarowymi a także maszynami roboczymi. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami z branży oraz ogólnymi poradami na temat wdrożenia telematyki do swojej firmy, koniecznie skorzystaj z naszej funkcji powiadamiania o nowych wpisach.

Navifleet - ewidencja pojazdów
Bez kategorii, Pojazdy ciężarowe, Pojazdy dostawcze, Pojazdy osobowe
Ewidencja przebiegu pojazdów – co powinieneś o niej wiedzieć?

Ewidencja przebiegu pojazdów – tak zwana kilometrówka – pozwala rejestrować wydatki, poniesione na eksploatację pojazdów, wykorzystywanych do celów działalności gospodarczej. Mogą być one później odliczone...

Mity eco-drivingu - Navifleet
Branża GPS, Pojazdy ciężarowe, Pojazdy dostawcze, Pojazdy osobowe
Cztery mity na temat jazdy ekonomicznej – na co zwracać uwagę, przy ocenie techniki jazdy kierowców?

Chociaż idea jazdy ekonomicznej staje się coraz popularniejsza, wiedza na jej temat wciąż nie jest powszechna. Przez brak świadomości oraz tendencje do upraszczania powstało wiele...

Branża GPS, Pojazdy osobowe
Jazda ekonomiczna – co można dzięki niej zyskać i jakie są jej podstawowe zasady?

Co zrobić, aby zmniejszyć koszty jazdy samochodem? Nasuwająca się od razu odpowiedź brzmi: „szukać tańszego paliwa”. Istnieje jednak inny sposób na minimalizację kosztów, związanych z...

Branża GPS, Pojazdy osobowe
Fleet sharing, czyli zarządzanie współdzielonymi samochodami firmowymi

Współdzielenie samochodów wciąż zyskuje na popularności. To ekonomiczne rozwiązanie, które jednak wiąże się z wieloma wyzwaniami dla osób zarządzających flotą. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, dlaczego...

Branża GPS
Najciekawsze eventy dla Fleet Managerów w 2020 roku

Śledzenie flotowych trendów, zdobywanie nowej wiedzy, poznawanie produktów wchodzących na rynek i poszukiwanie rozwiązań, które pomogą w usprawnieniu zarządzania flotą, to ważne obowiązki dla każdego dobrego Fleet Managera. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas listą flotowych eventów, w ramach których można poszerzyć horyzonty i zdobyć bezcenną wiedzę. 

Branża GPS
Jak telematyka wspiera proces kontroli transportów podczas budowy dróg i autostrad?

Dedykowane rozwiązania telematyczne dla międzynarodowej firmy budowlanej – historia współpracy NaviFleet i Metrostav.

Metrostav to czeska firma budowlana, działająca zarówno w Czechach, jak i kilkunastu innych, europejskich krajach – także w Polsce. 

Branża GPS
Monitorowanie Mistrzostw Świata – Case Study współpracy NaviFleet i FIFA

Co łączy NaviFleet z organizacją FIFA?

Od maja 2019 roku, w pojazdach, którymi podróżują zawodnicy (i nie tylko oni!) podczas imprez organizowanych przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej, zainstalowane są nasze systemy telematyczne! W tej historii sukcesu opowiadamy więcej na temat tego projektu.

Branża GPS
Jak ukręcić bat na złodziei samochodów? – Metody kradzieży oraz skuteczna ochrona przed nimi.

Statystyki nie kłamią, pojazdy nadal  kradnie się na potęgę – zwłaszcza w dużych miastach wojewódzkich. Tylko w zeszłym roku ponad 9000 pojazdów zmieniło swojego właściciela. Często na kilku innych, ponieważ 80% skradzionych samochodów rozbierana jest oraz sprzedawana na części.

Zainwestuj w Scroot
Branża GPS
Crowdfunding dla Scroota – WESPRZYJ ROZWÓJ SYSTEMU SHARINGOWEGO WYKONANEGO PRZEZ NAVIFLEET!

SCROOT, czyli wypożyczalnia skuterów miejskich, to nowatorska usługa sharingowa, dzięki której poruszanie się po zatłoczonej przestrzeni Warszawy stało się szybkie i komfortowe. Rok temu zespół Navifleet wraz z Intellect miał przyjemność wziąć udział w realizacji tego dedykowanego systemu scooter – sharingowego, dostarczając profesjonalny monitoring GPS pojazdów. Dziś SCROOT liczy 37 skuterów,  dynamicznie się rozwija i chce podbijać kolejne rynki. Pomóżmy im zrealizować ten cel!