Kontrola czasu pracy kierowcy zawodowego jest codziennością firm przewozowych. Brak dostatecznie wygodnych narzędzi sprawia, że zarządzanie czasem pracy kierowcy jest żmudne i czasami niemożliwe. To sprowadza się do wykonywania telefonów do kierowcy z odwiecznie zadawanym pytaniem „Ile jeszcze możesz jechać?” Z Navifleet®… nigdy więcej 🙂

Nie można być w kilku miejscach naraz! Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest w stanie kontrolować pracy swoich kierowców i na bieżąco obserwować ich aktualnego położenia na mapie. Część anomalii da się wykryć na podstawie raportów z systemu Navifleet® – wykażą one nieautoryzowany przejazd, czyli taki, do którego kierowca nie miał prawa. Sprawa wygląda trudniej, jeśli chodzi o gwałtowne zdarzenia na drodze, takie jak brawurowa jazda. Nawet jeśli wskaźnikiem oszczędnej jazdy jest średnia spalania, to i tak na jej podstawie nie określimy skali niepożądanych nawyków prowadzących do niskiej oceny ekojazdy.

piątek, 07.04.2017, godz. 17:02

Opublikowane przez: w kategorii Monitoring GPS

Do tej pory w systemie Navifleet® metodą na kontrolę paliwa było porównywanie spalania ze zmianami w poziomie paliwa. Nasza aplikacja sprawdzała ile paliwa zostało dostarczone do silnika  przez pompowtryskiwacze i porównywała to ze zmianą w poziomie paliwa. Różnica – to znaczy taka sytuacja, w której więcej paliwa ubyło ze zbiornika, niż zostało spalone przez silnik –  oznaczało potencjalną kradzież. Teraz w naszym sytemie pojawiła się kolejna forma uszczelniania obiegu paliwa, zobaczcie sami!  

niedziela, 19.03.2017, godz. 20:22

Opublikowane przez: w kategorii Monitoring GPS

Jeśli na co dzień zarządzasz flotą pojazdów służbowych i zależy ci na tym, by ponoszone koszty były minimalizowane na każdym kroku to ten artykuł jest dla ciebie. Twierdzisz, że je znasz i stosujesz? Sprawdźmy.

Skontaktuj się z nami!