Wciśnij enter, aby wyszukać

Blog firmowy Navifleet

Jako Navifleet obsługujemy kilka tysięcy pojazdów, a z możliwości naszej platformy korzystają firmy w całej Europie. Na naszym blogu znajdziesz ciekawe artykuły, w których opisujemy przykłady niektórych wdrożeń u naszych Klientów. Wśród treści znajdziesz też porady na temat zarządzania pojazdami osobowymi, dostawczymi, ciężarowymi a także maszynami roboczymi. Jeśli chcesz być na bieżąco z nowościami z branży oraz ogólnymi poradami na temat wdrożenia telematyki do swojej firmy, koniecznie skorzystaj z naszej funkcji powiadamiania o nowych wpisach.

Branża GPS
Jak telematyka wspiera proces kontroli transportów podczas budowy dróg i autostrad?

Dedykowane rozwiązania telematyczne dla międzynarodowej firmy budowlanej – historia współpracy NaviFleet i Metrostav.

Metrostav to czeska firma budowlana, działająca zarówno w Czechach, jak i kilkunastu innych, europejskich krajach – także w Polsce. 

Branża GPS
Monitorowanie Mistrzostw Świata – Case Study współpracy NaviFleet i FIFA

Co łączy NaviFleet z organizacją FIFA?

Od maja 2019 roku, w pojazdach, którymi podróżują zawodnicy (i nie tylko oni!) podczas imprez organizowanych przez Międzynarodową Federację Piłki Nożnej, zainstalowane są nasze systemy telematyczne! W tej historii sukcesu opowiadamy więcej na temat tego projektu.

Branża GPS
Jak ukręcić bat na złodziei samochodów? – Metody kradzieży oraz skuteczna ochrona przed nimi.

Statystyki nie kłamią, pojazdy nadal  kradnie się na potęgę – zwłaszcza w dużych miastach wojewódzkich. Tylko w zeszłym roku ponad 9000 pojazdów zmieniło swojego właściciela. Często na kilku innych, ponieważ 80% skradzionych samochodów rozbierana jest oraz sprzedawana na części.

Zainwestuj w Scroot
Branża GPS
Crowdfunding dla Scroota – WESPRZYJ ROZWÓJ SYSTEMU SHARINGOWEGO WYKONANEGO PRZEZ NAVIFLEET!

SCROOT, czyli wypożyczalnia skuterów miejskich, to nowatorska usługa sharingowa, dzięki której poruszanie się po zatłoczonej przestrzeni Warszawy stało się szybkie i komfortowe. Rok temu zespół Navifleet wraz z Intellect miał przyjemność wziąć udział w realizacji tego dedykowanego systemu scooter – sharingowego, dostarczając profesjonalny monitoring GPS pojazdów. Dziś SCROOT liczy 37 skuterów,  dynamicznie się rozwija i chce podbijać kolejne rynki. Pomóżmy im zrealizować ten cel!

Pojazdy ciężarowe
SENT: Jak uniknąć kary za brak danych lokalizacyjnych z ciężarówki?

Obowiązek przesyłania bieżącej lokalizacji pojazdu do SENT i olbrzymie kary za uchybienia napawają trwogą wszystkich, których znowelizowane przepisy dotyczą. Postanowiliśmy się przyjrzeć bliżej nowym wymaganiom i podpowiedzieć, jak nie martwić się nowym rozporządzeniem.

Pojazdy ciężarowe
Integracja Navifleet z systemem SENT 2.0

Końcówka 2018 roku to burzliwy okres dla firm wykonujących przewozy towarów akcyzowych, głównie za sprawą obowiązku wdrożenia monitoringu GPS i zintegrowania go z rządową platformą informatyczną SENT 2.0. Pomysł Krajowej Administracji Skarbowej na to, by każdy towar akcyzowy został objęty kontrolą satelitarną ma na celu uszczelnienie systemu podatkowego. O tym, czym jest system SENT, jak zintegrować z nim lokalizatory GPS i jak unikać niepotrzebnych kar za naruszenia piszemy poniżej. Miłej lektury!

Pojazdy ciężarowe
Jak zaplanować trasę dla ciężarówek w systemie telematycznym?

Tylko uporządkowane i zaplanowane wcześniej działania przynoszą największe efekty. To zdanie idealnie opisuje znaczenie planowania tras w transporcie drogowym, gdzie każdy dodatkowy kilometr lub minuta jazdy ma ogromne znaczenie dla opłacalności przejazdu. Rozsądne zaplanowanie trasy dla pojazdu ciężarowego nie jest łatwym zadaniem, bowiem przy jej wyznaczaniu należy uwzględnić sporą masę i wymiary pojazdu oraz obowiązujące ograniczenia w ruchu drogowym.

Maszyny, Pojazdy ciężarowe, Pojazdy dostawcze, Pojazdy osobowe
Sprawdzone sposoby kontroli spalania w firmowej flocie

Ilość spalonego paliwa na wybranej trasie zależy od stanu technicznego pojazdu, warunków drogowych i atmosferycznych, masy przewożonego ładunku oraz zdolności kierowcy. W większości przypadków do kontroli zużycia paliwa wystarczy lokalizator GPS z modułem CAN i odpowiedni raport, prezentujące niezbędne analizy. W tym artykule omawiamy najbardziej popularne, a zarazem najłatwiejsze metody kontroli spalania w firmowych samochodach.

Branża GPS
Monitoring pojazdów w firmie. Jak wybrać odpowiedni dla Twojej firmy?

Monitoring GPS jest podstawowym narzędziem każdej firmy posiadającej flotę pojazdów, a świadomość, że właściwe zarządzanie nią obniża koszty prowadzenia działalności. Obecnie w Polsce można wybierać spośród ok. 120 różnych platform do lokalizacji pojazdów, lecz bardzo trudno porównać je wszystkie i wybrać najlepszą. Poniżej prezentujemy krótki poradnik, który ułatwi wybór systemu monitoringu GPS do firmy.

Branża GPS
Darmowy monitoring GPS – czy to w ogóle możliwe?

Aby poznać aktualną pozycję pojazdów na mapie oraz zobaczyć raporty z przebytych tras, wystarczy wdrożyć system monitoringu pojazdów GPS. Wiąże się to z zakupem lub dzierżawą sprzętu oraz miesięczną opłatą abonamentową, ale jak wiadomo to są koszty stałe, a takich lepiej unikać. Dzisiaj odsłonimy kulisy przeciętnej platformy do monitoringu floty i spróbujemy dowiedzieć się, czy lokalizacja GPS jest możliwa za darmo. Zapraszamy do lektury.