Wciśnij enter, aby wyszukać
Navifleet blog / Branża GPS

Branża GPS

Naszym celem jest wyniesienie zarządzania flotą na wyższy poziom, dlatego chcemy dzielić się z Tobą naszymi eksperckimi poradami o branży telematycznej. Publikujemy wiele artykułów o tym jak stawiać pierwsze kroki w zarządzaniu flotą pojazdów, jak wybrać odpowiedni system GPS i jak sprawnie zarządzać dostępnymi zasobami. Znajdziesz tutaj poradniki i instrukcje, jakie przygotowali dla Ciebie nasi eksperci. Przeczytasz tu ciekawe analizy wielu zagadnień z branży samochodowej oraz poznasz najnowsze nowiny z życia naszej firmy!

Zainwestuj w Scroot
Branża GPS
Crowdfunding dla Scroota – WESPRZYJ ROZWÓJ SYSTEMU SHARINGOWEGO WYKONANEGO PRZEZ NAVIFLEET!

SCROOT, czyli wypożyczalnia skuterów miejskich, to nowatorska usługa sharingowa, dzięki której poruszanie się po zatłoczonej przestrzeni Warszawy stało się szybkie i komfortowe. Rok temu zespół Navifleet wraz z Intellect miał przyjemność wziąć udział w realizacji tego dedykowanego systemu scooter – sharingowego, dostarczając profesjonalny monitoring GPS pojazdów. Dziś SCROOT liczy 37 skuterów,  dynamicznie się rozwija i chce podbijać kolejne rynki. Pomóżmy im zrealizować ten cel!

Branża GPS
Monitoring pojazdów w firmie. Jak wybrać odpowiedni dla Twojej firmy?

Monitoring GPS jest podstawowym narzędziem każdej firmy posiadającej flotę pojazdów, a świadomość, że właściwe zarządzanie nią obniża koszty prowadzenia działalności. Obecnie w Polsce można wybierać spośród ok. 120 różnych platform do lokalizacji pojazdów, lecz bardzo trudno porównać je wszystkie i wybrać najlepszą. Poniżej prezentujemy krótki poradnik, który ułatwi wybór systemu monitoringu GPS do firmy.

Branża GPS
Darmowy monitoring GPS – czy to w ogóle możliwe?

Aby poznać aktualną pozycję pojazdów na mapie oraz zobaczyć raporty z przebytych tras, wystarczy wdrożyć system monitoringu pojazdów GPS. Wiąże się to z zakupem lub dzierżawą sprzętu oraz miesięczną opłatą abonamentową, ale jak wiadomo to są koszty stałe, a takich lepiej unikać. Dzisiaj odsłonimy kulisy przeciętnej platformy do monitoringu floty i spróbujemy dowiedzieć się, czy lokalizacja GPS jest możliwa za darmo. Zapraszamy do lektury.

Branża GPS
Jak wybrać GPS do auta? Poradnik dla firm i osób prywatnych

W dzisiejszych czasach lokalizatory GPS mogą pełnić wiele różnych funkcji. Ta cecha pozwala wybrać urządzenie, które w najlepszy możliwy sposób odpowie na zróżnicowane potrzeby firm działających w wielu branżach, a wykorzystujących w swoich działaniach flotę pojazdów. W jaki sposób wybrać najlepszy GPS? W tym artykule opisujemy rozwiązania, które sprawdzą się najlepiej w konkretnych przypadkach!

Branża GPS
Czym jest zarządzanie flotą i jak się do niego dobrze przygotować?

Właściwe zarządzanie flotą pojazdów pozwala na usprawnienie pracy oraz redukcję kosztów działalności. Ułatwia ono planowanie tras i dostaw oraz wykrywanie ewentualnych nieprawidłowości – niezależnie od tego, czy Twoja firma posiada trzy czy trzysta pojazdów. W firmach przewozowych kontrola pojazdów jest niezbędna do prowadzenia działalności. W firmach usługowych, dzięki odpowiedniemu zarządzaniu taborem, łatwiejsze staje się dostarczanie na czas produktów do klienta, a w firmach produkcyjnych łatwiej jest koordynować transport surowców. O czym należy pamiętać, aby skutecznie zarządzać flotą? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Branża GPS
Gdzie zamontować lokalizator GPS, żeby najlepiej pełnił swoją funkcję?

Miejsce montażu lokalizatora GPS zależy od jego przeznaczenia i funkcji, jakie spełnia. W niektórych przypadkach poziom skomplikowania montażu i ryzyko powstania uszkodzeń jest na tyle wysokie, że konieczna będzie pomoc wykwalifikowanego technika. Czasami jednak instalacja jest na tyle łatwa, że można wykonać ją samodzielnie. Z naszego artykułu dowiesz się, które elementy decydują o dobrym montażu lokalizatora GPS w Twoim samochodzie. Sprawdź!

Branża GPS
System GPS – czym jest i jak działa?

Kiedy w 1958 roku na wniosek marynarki wojennej US Navy, pracownicy naukowi Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore w Stanach Zjednoczonych tworzyli system nawigacji uzbrojonych okrętów podwodnych „Transit” nikt nie zdawał sobie sprawy ze znaczenia tego wynalazku. Dzisiaj, zoptymalizowana wersja systemu Transit, pomaga miliardom ludzi na świecie. Dzięki systemowi GPS można zlokalizować swoją pozycję, otrzymać wskazówki dojazdu do celu oraz śledzić położenie cennych obiektów. Czym tak dokładnie jest system nawigacji satelitarnej i jakie były jego początki?

Branża GPS
Tani monitoring GPS – dlaczego nie zawsze warto kierować się ceną?

Monitoring pojazdów GPS odbywa się przy wykorzystaniu zaawansowanego systemu informatycznego, dlatego przy podejmowaniu decyzji o wdrożeniu go we własnej firmie trzeba być szczególnie rozważnym. Różnorodność funkcjonalności jest na tyle wysoka, że bardzo łatwo pominąć te najbardziej istotne z punktu widzenia korzyści dla firmy płynących ze stabilnego działania systemu. Aby dobrze wybrać odpowiedni dla siebie system wystarczy zapoznać się z kilkoma przydatnymi wskazówkami, które skutecznie podpowiedzą, jak sprawić by tani monitoring pojazdów faktycznie taki był.

Branża GPS
Poradnik dla początkujących: Zwiększ swoją efektywność w zarządzaniu flotą!

Misją Navifleet jest optymalizowanie pracy naszych Klientów. Chcemy, by inwestycja w system monitoringu pojazdów była wykorzystywana na 100%, dlatego też stworzyliśmy wewnętrzny Dział Rozwoju, który dba o to, by aplikacja do śledzenia pojazdów była sukcesywnie rozwijana o dodatkowe, atrakcyjne funkcjonalności. Chcemy, by każda funkcja, jaką tworzymy była użyteczna dla naszych użytkowników, dlatego zdecydowaliśmy się na uruchomienie tej specjalnej serii artykułów szkoleniowych, w których przygotowaliśmy poradnik dla początkujących użytkowników aplikacji Navifleet.

Branża GPS
Monitoring GPS naczep ciężarowych to przyszłość logistyki

Monitoring naczep ciężarowych to szybko rozwijająca się gałąź telematyki. Dzieje się tak ze względu na ścieżkę optymalizacji globalnych procesów transportowych. Obecnie największą część drogowego transportu towarów wykonuje się samochodem ciężarowym i dedykowaną mu naczepą – zawsze tę samą. Ideą transportu intermodalnego jest połączenie transportu kolejowego lub morskiego z transportem drogowym i przewóz całej naczepy. Nowoczesne systemy transportowe, jak na przykład transport intermodalny polegają na przewozie wybranej jednostki ładunkowej więcej niż jedną gałęzią transportu – np. transport drogowy i kolejowy. Do największych zalet tego rozwiązania należy zaliczyć ograniczanie emisji szkodliwych substancji wytwarzanych przez pojazdy ciężarowe na drogach i niższy koszt przewozu. Dla branży telematyki i monitoringu GPS to nowe wyzwania, ale także nowe możliwości.