Wciśnij enter, aby wyszukać
Navifleet blog / Branża GPS  / Crowdfunding dla Scroota – WESPRZYJ ROZWÓJ SYSTEMU SHARINGOWEGO WYKONANEGO PRZEZ NAVIFLEET!
Zainwestuj w Scroot

Crowdfunding dla Scroota – WESPRZYJ ROZWÓJ SYSTEMU SHARINGOWEGO WYKONANEGO PRZEZ NAVIFLEET!

SCROOT, czyli wypożyczalnia skuterów miejskich, to nowatorska usługa sharingowa, dzięki której poruszanie się po zatłoczonej przestrzeni Warszawy stało się szybkie i komfortowe. Rok temu zespół Navifleet wraz z Intellect miał przyjemność wziąć udział w realizacji tego dedykowanego systemu scooter – sharingowego, dostarczając profesjonalny monitoring GPS pojazdów. Dziś SCROOT liczy 37 skuterów,  dynamicznie się rozwija i chce podbijać kolejne rynki. Pomóżmy im zrealizować ten cel!

Zainwestuj w Scroot

SCROOT to usługa, która znacznie ułatwia podróżowanie po mieście – skuterem wszędzie można dotrzeć szybko i wygodnie, bez stania w długich korkach, nie martwiąc się o miejsce do parkowania. Dodatkowo projekt ten idealnie wpisuje się w obecny trend ‘sharing economy’ – czyli zamiast kupować pojazd, można go po prostu wypożyczyć i korzystać z niego tylko wtedy, gdy tego naprawdę potrzebujemy.

Nad tym zaawansowanym technologicznie projektem pracował multidyscyplinarny zespół Grupy Intellect. Technicy z firmy Navifleet zadbali o dostarczenie najlepszych rozwiązań z zakresu monitoringu GPS wraz z infrastrukturą serwerową. Z kolei programiści z agencji interaktywnej Intellect dostarczyli dedykowane rozwiązanie systemowe, które zostało zrealizowane na bazie doświadczeń w tworzeniu oprogramowania carsharingowego. O całym wdrożeniu można przeczytać na blogu Intellect w case study projektu SCROOT.

Prace zespołu Navifleet objęły:

  • przygotowanie systemu nadzoru skutera GPS wraz z zarządzaniem skuterem online
  • przygotowanie autorskiego system zarządzania otwarciem kufra / sterowanie zapłonem
  • przygotowanie autorskiego systemu analizy trasy, spalania, czasu jazy i wszystkich parametrów skutera
  • przygotowanie analizy autorskiego systemu płatności i rozliczeń w oparciu o model biznesowy Scroot
  • przygotowanie infrastruktury serwerowej do komunikacji  „urządzenia < -> serwer < -> wypożyczający”
  • przygotowanie awaryjnego sterowania skuterem za pomocą SMS (zamknięcie / otwarcie kufra, zablokowanie/odblokowanie rozruchu)
  • diagnostykę poprawności komunikacji (SMSy o błędach komunikacji danych / nieudanych operacjach wypożyczającego).

SCROOT okazał się sukcesem – mieszkańcy Warszawy pokochali podróżowanie skuterami, które można wypożyczyć, a sama firma stawia na dalszy rozwój i ekspansje na nowe rynki.  W tym celu spółka rozpoczęła zbiórkę crowdfundingową, czyli finansowanie społecznościowe. Za pośrednictwem platformy crowdfundingowej Beesfund.com firma rozpoczęła emisję akcji spółki, dzięki czemu każdy może zostać jej akcjonariuszem i jednocześnie pomóc się jej rozwijać.

Środki pozyskane ze sprzedaży akcji w finansowaniu społecznościowym spółka zamierza przeznaczyć na rozbudowę i dywersyfikację floty pojazdów (skutery elektryczne), rozwój systemu informatycznego i aplikacji mobilnej, budowę modelu franczyzowego, działania marketingowe i powiększenie zespołu.

Aby dowiedzieć się więcej, wesprzeć crowdfunding SCROOT’A i kupić aukcje, wejdź na: https://scroot.beesfund.com/

Bądz na bieżąco z nowymi artykułami
Brak komentarzy

Napisz komentarz