Wciśnij enter, aby wyszukać
Navifleet blog / Maszyny  / Kontrola czasu pracy operatorów koparek
100% kontroli pracy pojazdu!

Kontrola czasu pracy operatorów koparek

Jak zmierzyć czas pracy operatorowi koparki?

Spośród wszystkich branż, z jakimi mamy do czynienia, firmy budowlane są najbardziej wymagające. Oczekują od nas – dostawców monitoringu GPS – maksymalnej dokładności i nie tolerują najdrobniejszych nawet uchybień. Z pozoru bogaty w konkurencyjne firmy rynek, na arenie precyzyjnych pomiarów momentami kuleje i pojawia się mur (prawie) nie do przeskoczenia, a firmy wciąż zadają sobie pytanie „Jak kontrolować pracę operatora?”

100% kontroli pracy pojazdu!

Kładąc nacisk na technologiczny rozwój opracowaliśmy kilka dróg do uzyskania satysfakcjonujących wyników. Aby zapewnić skalę porównawczą udostępniamy klientom kilka parametrów do porównania. Pierwszym z nich jest raport czasu pracy silnika.

W starszych maszynach pracy koparki towarzyszy delikatny skok napięcia na instalacji elektrycznej maszyny. Dzięki dokładności do dwóch miejsc po przecinku dokładnie monitorujemy stan napięcia w pojeździe. Praca maszyny budowlanej powoduje wzrost napięcia elektrycznego, z kolei gdy maszyna ma zaledwie uruchomiony silnik, jednak pracuje na biegu jałowym napięcie jest niższe. Wobec tego czas realnej pracy operatora maszyny budowlanej jest równy czasowi podniesionego napięcia, nawet o ułamek jednego volta. Specjalny raport, który „odsiewa” wszystkie dane z niższym napięciem pracy, sumuje je i daje nam rzetelny wynik czasu pracy operatora.

Czasami jedna wartość nie jest zbyt przekonująca – wówczas sięgamy po kontrolę pracy łyżek, wysięgników, HDS-ów itp. na zasadzie zero-jedynkowej. Dzięki temu kontrola czasu pracy operatorów jest jeszcze bardziej precyzyjna. Tym razem wiemy dokładnie, o której godzinie, w którym miejscu i jak długo operator używał dowolnego elementu maszyny!

Powyższe dwie informacje dostarczają nam informacji ile rzeczywiście nasz operator pracował, natomiast co z łącznym czasem uruchomienia silnika? Jak odnaleźć różnicę między jego faktyczną pracą a przerwą na papierosa przy załączonej maszynie? Do dyspozycji naszym klientom dajemy trzeci parametr i specjalny system raportowania – czas uruchomionego zapłonu. Teraz mamy już komplet informacji – wiemy kiedy operator pracował maszyną, wiemy kiedy używał danego elementu, oraz ile maszyna chodziła na załączonym silniku.

Doskonale znamy realia i wiemy, że każdy system jest podatny na silny sabotaż ze strony operatorów, jednak pomiar kilku równoległych parametrów powoduje, że do końca nie są pewni co kontrolujemy. Uczyńmy monitoring GPS i kontrolę pracy operatorów koparek jeszcze bardziej dokładnym!

Bądz na bieżąco z nowymi artykułami
Brak komentarzy

Napisz komentarz