Wciśnij enter, aby wyszukać
Navifleet blog / Maszyny  / Monitoring GPS jako element systemu zabezpieczeń pojazdów.

Monitoring GPS jako element systemu zabezpieczeń pojazdów.

Radość towarzyszącą zakupowi nowego samochodu można porównać z przyjściem na świat nowego członka rodziny. Dlatego też jego utrata wiąże się z równie skrajnymi emocjami. Jednakże jest sposób by skutecznie chronić Twój pojazd aby stał się dla potencjalnego złodzieja twierdzą nie do przejścia. Zapewne zastanawiasz się w jakiż to sposób? Śpieszę z wyjaśnieniami.

w_7978_big

 

Monitoring GPS oraz autoryzacja startu.

Team NaviFleet zaprojektował autorski system ochrony antykradzieżowej, który nie tylko monitoruje położenie pojazdu, ale także uniemożliwia przechwycenie go przez osoby do tego nieupoważnione. Jest to możliwe dzięki integracji nadajnika GPS z modułami służącymi do autoryzacji zapłonu. Na czym polega owa autoryzacja zapłonu? Jeśli chodzi o rozwiązanie sprzętowe wykorzystujemy dwa rodzaje urządzeń.

Pierwszym rozwiązaniem jest czytnik i pastylka Dallas, o których pisałem już wcześniej a propos rozliczania czasu pracy kierowców, którzy użytkują jeden pojazd. Drugim sposobem autoryzacji jest tzw. pilot AMT, który działa na tej samej zasadzie co czytnik Dallas. Różnica polega na tym, iż ów pilot komunikuje się z czytnikiem drogą radiową, w związku z tym nie ma potrzeby przyłożenia go do czytnika w przeciwieństwie do pastylki Dallas. Co zyskujemy dzięki temu systemowi? Zyskujemy pewność, że żadna postronna osoba nie uruchomi silnika naszego pojazdu bez posiadania narzędzia autoryzacyjnego.

 

A co w przypadku zagłuszenia nadajnika?

Jestem w 100% pewien, że zadajesz sobie to pytanie, więc uprzedzę Cię, by rozwiać Twoje wątpliwości. Możliwe, że moja odpowiedź Cię zaskoczy, lecz musisz wiedzieć, że ugruntowała się ona poprzez wieloletnie doświadczenie zespołu NaviFleet, który miał już wielokrotnie przyjemność pomagać klientom w lokalizowaniu skradzionych pojazdów. Otóż każdy lokalizator można zagłuszyć, ale zastanów po co złodziej miałby to robić jeśli nie będzie w stanie uruchomić silnika? Tutaj właśnie kluczowe znaczenie ma wcześniej opisana autoryzacja zapłonu. Statystycznie rzecz ujmując, złodziej, który nie przejmie kontroli nad pojazdem w 40 sekund zrezygnuje, gdyż będzie to dla niego zbyt ryzykowne. Nawet gdyby jakimś cudem złodziej odpalił silnik i odjechał, jedną komendą sms możesz odciąć zapłon.

 

Reasumując nadajnik GPS wraz z systemem autoryzacji startu pozwoli Ci cieszyć się nowym samochodem przez długie lata. Nie trać czasu na zamartwianie się czy Twój pojazd jest dostatecznie zabezpieczony. Zadzwoń do nas- oprócz systemu antykradzieżowego, lokalizację pojazdu dostaniesz gratis!

Bądz na bieżąco z nowymi artykułami
Brak komentarzy

Napisz komentarz