Aktualne stany liczników bez angażowania kierowców

Stan licznika kilometrów w samochodzie to informacja, która w zarządzaniu flotą odgrywają kluczową rolę. Możliwość zdalnego odczytu licznika i pewność, że informacja ta jest rzetelna, są podstawą do podejmowania wielu decyzji dotyczących eksploatacji floty.

Bezpłatna konsultacja
Aktualne stany liczników bez angażowania kierowcówAktualne stany liczników bez angażowania kierowców
Aktualne stany liczników bez angażowania kierowcówAktualne stany liczników bez angażowania kierowców

Znamy twoje wyzwania

Prowadzenie ewidencji stanów liczników jest konieczne do analizy rzeczywistego wykorzystania pojazdów,
limitów kilometrów w najmie oraz regularności serwisu.
Bez telematyki prowadzenie takiej ewidencji jest problematyczne i czasochłonne.

Aktualizując ręcznie stan liczników na podstawie transakcji paliwowych, kierownik floty musi weryfikować “pojazd po pojeździe”. Często są to setki wierszy do sprawdzenia. Taka metoda jest podatna na błędy i przede wszystkim czasochłonna, co przy natłoku obowiązków flotowca jest znacznym utrudnieniem. Ponadto kierowcy przy kasie na stacji często nie pamiętają dokładnego stanu licznika, więc podają "zaokrąglony przebieg".

Każdy pracownik korzystający z samochodu służbowego ma swoje codzienne obowiązki. Komunikacja z flotowcem jest dla niego zazwyczaj sprawą drugorzędną. O prostą informację na temat aktualnego stanu licznika w aucie, kierownik floty musi często prosić kilka razy. W taki sposób, zarządzający flotą kilkudziesięciu lub kilkuset pojazdów, musi odrywać się od codziennych obowiązków na wiele godzin.

Ręczna ewidencja stanów liczników na podstawie informacji dostarczonych przez kierowców lub wykazów ze stacji benzynowych (zawierających również wartości deklarowane przez kierowców) jest nie tylko czasochłonna, ale również podatna na błędy. Wynika to nie tylko prostych przeoczeń, ale również celowych nadużyć kierowców, którzy mogą podawać błędne wartości.

Rodo po ludzku. 

Stawiamy na zrozumiałe zapisy prawne - zobacz, jak dbamy o prywatność kierowców.

Zobacz
rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Zdalny odczyt licznika

Z Navifleet trzymasz rękę na pulsie

Aktualny stan liczników za jednym kliknięciem

Jak odczytać przebieg samochodu w kilka sekund? Dzięki aplikacji Navifleet masz błyskawiczny dostęp aktualnych stanów liczników, w zestawieniu tabelarycznym, gotowym do skopiowania (znajdziesz je w wykazie twoich pojazdów). Możesz zapomnieć o czasochłonnej analizie zestawień z kart paliwowych lub ciągłym przypominaniu kierowcom o dostarczaniu aktualnych danych. Zobacz przykładowy raport przebiegu od Navifleet.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Automatyczne powiadomienia o konieczności przeglądu

System telematyczny od Navifleet to nie tylko elektroniczna ewidencja przebiegu pojazdu. To również wirtualna książka serwisowa, która przypomni ci o zbliżającym się terminie serwisu, przeglądu czy też wymiany oleju.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Automatyczne powiadomienia o ryzyku dopłaty za nadprzebieg

Dzięki automatycznym powiadomieniom nie musisz również manualnie weryfikować tego, czy pojazdy przekroczą limit kilometrów wynikający z umowy z CFM. Otrzymując od aplikacji informację o ryzyku pojawienia się nadprzebiegu, możesz rotować pojazdami między pracownikami bądź renegocjować kontrakt.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Dostosowuj zasoby do potrzeb

Prosta kontrola przebiegów we flocie pozwala zadbać o dostępność zasobów mobilnych. Wiesz jak eksploatowane są pojazdy, kto potrzebuje ich bardziej, a kto mnie oraz czy limity narzucone przez CFM są wystarczające. W taki sposób optymalizuje wykorzystanie pojazdów.

dane telematycznemonitoring gps w regulaminie pracydane telematyczne

Zobacz, jak pomagamy
kontrolować przebieg

Dowiedz się więcej o odczycie stanów licznika

Jak zakomunikować wdrożenie telematyki kierowcom?

Pamiętaj, aby otwarcie przedstawić kierowcom to, jakie dane będzie zbierał system i w jakim celu został wprowadzony. Bardzo ważne jest podkreślenie tego, jak zmiany wpłyną na codzienne obowiązki pracowników oraz rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących zachowania prywatności. Więcej na ten temat napisaliśmy w artykule Jak przekonać kierowców do telematyki?

Czy dane z telematyki są dokładne?

Dane lokalizacyjne pojazdu są podawane z dokładnością do 2-3 metrów. Parametry pracy (prędkość, przebieg i stan paliwa) otrzymujemy z dokładnością, jaką widzimy na desce rozdzielczej samochodu.

Czy jest to zgodne z RODO?

Tak, nasz system i dokumenty spełniają obowiązujące wymagania prawne dotyczące RODO. Świadczy o tym przede wszystkim regularnie aktualizowana i transparentna polityka ochrony danych osobowych. Warto podkreślić, że dane użytkowników nie są przechowywane poza Europą. Wszystkie dane są przechowywane w Polsce i odpowiednio zabezpieczone.

Czy potrzebuję zgody CFM lub leasingodawcy na montaż urządzeń?

Montaż urządzenia GPS to proces odwracalny.Podczas zwrotu pojazdów nie ma po nim śladu. Warto jednak poinformować CFM o zamiarze instalacji takiego systemu.

Ile to kosztuje i jak wygląda umowa?

Z każdym klientem podpisujemy umowę na czas nieokreśony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Nie musisz się martwić kruczkami prawnymi i zobowiązaniem na długie lata. Koszt miesięcznego abonamentu zależy od wybranych modułów (np. moduł Analiza Stylu Jazdy to koszt 20 zł netto miesięcznie). Zobacz, jak wygląda umowa z najmem urządzeń lub bez.

Większość wyzwań flotowców rozwiązujemy od ręki.

Porozmawiajmy o tym, jak możemy ci pomóc w zarządzaniu flotą

Bezpłatna konsultacja
rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie