Wciśnij enter, aby wyszukać
Navifleet blog / Branża GPS  / Wpływ systemu monitoringu GPS na redukcję kosztów paliwa
Koszty paliwa spędzają Ci sen z powiek?

Wpływ systemu monitoringu GPS na redukcję kosztów paliwa

Koszty paliwa spędzają Ci sen z powiek?

Rosnące nieustannie ceny paliwa sprawiają, że koszty utrzymania firmy stale się zwiększają. Koszty paliwa, często bardzo uszczuplają zyski firm transportowych, a czasem mogą postawić dalszą działalność pod znakiem zapytania. Dlatego często osoby zarządzające flotą pojazdów, zadają sobie pytanie „czy możliwe jest zmniejszenie kwot wydawanych na zakup paliwa?”. Dzięki systemowi monitorowania pojazdów takiemu jak Navifleet, możesz mieć realny wpływ na obniżenie tych kosztów. Wprawdzie sam system nie rozwiąże problemów związanych z dużymi wydatkami na paliwo, ale może być skutecznym narzędziem do walki z nadużyciami, oraz zła polityką paliwową pracowników – czyli osób, które mają realny wpływ na sposób użytkowania pojazdów.

Paliwo to bardzo istotna kwestia zwłaszcza w firmach zajmujących się transportem, czy też posiadających w swojej flocie samochody do transportu ciężkiego. Kontrola paliwa w samochodach ciężarowych jest kluczowa ze względu na bardzo duże spalanie w porównaniu do pojazdów osobowych, czy dostawczych. Kwestię tę trzeba brać pod uwagę wyznaczając trasy przejazdu, czy też przyjmowanie konkretnych zleceń. Cała logistyka związana z realizacją zadań z wykorzystaniem ciężkich pojazdów musi się opierać na szczegółowych danych pozwalających zoptymalizować trasę przejazdu.

Kontrola zużycia paliwa za pomocą systemu Navifleet umożliwia nie tylko monitorowanie liczby przejechanych kilometrów, które w oczywisty sposób wpływają na wydatki na paliwo, ale także daje możliwość obserwowania stylu jazdy pracowników. Opierając się na danych dostarczanych przez monitoring GPS można wdrożyć skuteczne programy eco-drivingu. Takie programy, to oszczędność paliwa na poziomie od kilku do nawet kilkudziesięciu procent. Wskaźniki prezentowane przez Navifleet pomagają stworzyć odpowiedni, dostosowany do specyfiki pracy w danym przedsiębiorstwie, program i przygotować właściwe kursy dla pracowników. Krótko mówiąc raporty, generowane przez naszą aplikację, umożliwiają analizę stylu jazdy kierowców, oraz stała kontrolę spalanego paliwa.

Ciężarówka Navi

Jak kontrola zużycia paliwa wygląda w praktyce? System Navifleet daje możliwość odczytu danych o paliwie zużytym przez pojazd. Informacje te przekazuje do aplikacji, a dane ukazują się w panelu administracyjnym użytkownika. Wskaźniki pobierane są bezpośrednio z komputera pojazdu w czasie rzeczywistym. Są to takie dane jak: zużycie paliwa, norma spalania danego pojazdu, zadana norma paliwa liczona z przebiegu, czy informacje o tankowaniach i pracy na biegu jałowym.

Praca na biegu jałowym uszczupla twój portfel!

Każda godzina przestoju na biegu jałowym to zużycie paliwa na poziomie średnio 3,5 litra. Mało, kto przywiązuje do tego uwagę, postrzega jako trywialne, ale jeśli posiadasz pięć pojazdów w swojej flocie, a każdy z nich spędza średnio 30 minut dziennie na biegu jałowym, tracisz duże pieniądze.

2.5 godz. dziennej bezczynności pojazdu na biegu jałowym, mnożąc przez pięć dni w tygodni, licząc 5 złotych za litr paliwa, daje nam kuriozalną kwotę 218 zł na miesiąc niepotrzebnych kosztów. A to tylko jeden ze sposobów, aby zaoszczędzić dzięki systemowi monitoringu GPS Navifleet.

Pamiętajmy, że ponowne uruchomienie silnika nie zużywa więcej paliwa, niż 30 sekund pracy na biegu jałowym. Kierowcy często pozostawiają pojazd na biegu jałowym, tylko w celu używania klimatyzacji – a Ciebie kosztuje to wielkie pieniądze.

Bądz na bieżąco z nowymi artykułami
Brak komentarzy

Napisz komentarz