Jak pomogliśmy wypożyczalni wyegzekwować terminowe płatności za najem pojazdów?

Co zrobić jeśli najemca nie płaci faktur w terminie?

Operacje we flocie

Problem klienta: Opóźnione płatności za wynajem długoterminowy

Nasz klient prowadzi wypożyczalnię pojazdów, która obsługuje klientów biznesowych w zakresie najmu średnio i długoterminowego. Ma problem z klientami, którzy nie opłacają faktur w terminie.  

Kierownictwo wypożyczalni szukało rozwiązania, które umożliwia zdalne zablokowanie rozrusznika pojazdu w przypadku opóźnień w płatnościach ze strony wynajmujących. 

Rozwiązanie Navifleet: Zdalna blokada rozrusznika przez aplikację

W każdym z pojazdów dokonaliśmy instalacji urządzeń GPS, posiadających wbudowany mechanizm blokady rozruchu oraz moduł łączności LTE. Dzięki temu, byliśmy w stanie zapewnić nie tylko dokładne śledzenie trasy i lokalizacji pojazdu, ale również zapewnić wypożyczalni narzędzie do egzekwowania płatności w terminie. 

Nasza współpraca rozwijała się stopniowo, w miarę jak wprowadzaliśmy kolejne partie pojazdów do floty. Przed każdym etapem ustalaliśmy szczegóły, a nasz zespół montażowy przeprowadzał instalacje na terenie wskazanym przez importera pojazdów. W ciągu jednego dnia byliśmy w stanie zainstalować od 10 do 40 urządzeń.

Precyzyjne dane w czasie rzeczywistym, które pozwalają odzyskać pojazd

W przypadku klientów, którzy mimo blokady silnika nie uregulowali swoich opłat, system Navifleet odgrywa kluczową rolę w procesie odzyskiwania pojazdów. 

Wystarczy uruchomić aplikację, aby nie tylko określić bieżącą lokalizację pojazdu, ale także zidentyfikować miejsca najczęstszego przebywania, takie jak nocne parkowanie czy regularnie odwiedzane tereny. Po uzyskaniu tych danych, można w odpowiednim momencie zainicjować blokadę ponownego uruchomienia pojazdu oraz skoordynować odbiór pojazdu za pomocą lawety. 

Jak zmieniliśmy codzienność klienta? 

Kierownik wypożyczalni może w dowolnym momencie zablokować uruchomienie pojazdu i zmotywować tym klienta do zapłaty lub skoordynować odbiór pojazdu. 

Nasza aplikacja wspiera kierowników wypożyczali w zarządzaniu pojazdami, w tym rozliczaniu przejazdów zagranicznych klientów. Też borykasz się z nieopłaconymi fakturami i brakuje ci danych, żeby rozliczyć zagraniczne przejazdy klientów? Uzupełnij formularz poniżej - otrzymasz bezpłatną konsultację floty, bez zobowiązań.

Chcesz otrzymać wsparcie w zarządzaniu flotą?

Umów się na bezpłatną konsultację floty z Piotrem, naszym szefem rozwoju produktu, który ramię w ramię pracuje z flotowcami i instruktorami techniki doskonalenia jazdy.

dane telematycznemonitoring gps w regulaminie pracydane telematyczne