Skontaktuj się z nami
infolinia
Adres e-mail
Lub zostaw kontakt - oddzwonimy
 
Montaż Nadajnika GPS
SUGEROWANE MIEJSCA MONTAŻU UTRUDNIAJĄCE INGERENCJĘ
OSÓB NIEPOWOŁANYCH
za wskaźnikami
za radio
za schowkiem
pod fotelem
za wskaźnikami
za schowkiem
PRZEBIEG MONTAŻU
JAK WYGLĄDA PROCES MONTAŻU WYKONYWANY PRZEZ NASZEGO SERWISANTA?
 • 1. Przyjazd instalatora
  Dysponujemy mobilną załogą monterów współpracujących z naszą firmą na terenie całego kraju. Usługi montażu mogą być prowadzone w weekendy, w godzinach wieczornych, a także w całkowicie losowym miejscu na trasie pojazdu – miejsce załadunkowe, parking, stacja paliw. Monter przyjeżdża na wskazane miejsce i rozpoczyna swoją pracę.
 • 2. Zlokalizowanie źródła zasilania
  Działanie nadajnika GPS jest uzależnione od napięcia zasilania w pojeździe. Do poprawnego działania wystarczą 3 przewody – przewód ze stałym napięciem 8 – 30 V, przewód minusowy, przewód z napięciem po uruchomieniu silnika. Kompletny zestaw tych przewodów z reguły znajduje się we wszystkich miejscach przedstawionych powyżej. W najgorszym przypadku należy poprowadzić dodatkowy przewód od urządzenia do źródła zasilania.
 • 3. Podłączenie i sprawdzenie pracy urządzenia
  Po zlokalizowaniu przewodów zasilających nasi instalatorzy zawsze sprawdzają poprawność działania urządzenia. Poprawną pracę sygnalizują diody odpowiednio od zasięgu GSM i GPS. W momencie nieprawidłowej reakcji instalatorzy podłączają urządzenie do laptopa i weryfikują ustawienia zainstalowane w oprogramowaniu. Ta czynność w stu procentach niweluje błędy oprogramowania i pozwala na kolejny etap montażu.
 • 4. Ewentualne podłączenie zewnętrznych czujników (CAN, sonda)
  Gdy zachodzi taka potrzeba, nasi instalatorzy wykonują podłączenia dodatkowych akcesoriów do wejść i wyjść z urządzenia. Nasze nadajniki obsługują sondy paliwa, termometry przestrzeni załadunkowej, magistrale CAN, HDS, moduł kontroli otwarcia przestrzeni ładunkowej oraz położenia pługa.
 • 5. Ułożenie anten
  Położenie dwóch anten jest najważniejsze w całej instalacji. Zaniedbanie tego etapu spowoduje osłabienie sygnału, a nawet całkowity jego zanik w momencie, gdy anteny będą podatne na przemieszczenia pod wpływem jazdy lub pracy maszyny. Każda antena jest wyposażona w naklejkę lub silny magnes, tak aby stabilnie przytwierdzić je do podłoża. Ważne, by anteny nie były przykryte elementami metalowymi.
 • 6. Ukrycie urządzenia
  Na specjalne życzenie naszych klientów instalatorzy ukrywają nadajniki w miejscach trudno dostępnych lub takich, w których kierowcy z reguły nie spodziewają się urządzeń tego typu. Pozwala to na zmniejszenie ryzyka sabotażu lub całkowitego uszkodzenia nadajnika i elementów peryferyjnych przez osoby nieuprawnione
Pierwszy start
Proces wdrożenia systemu do Twojej firmy jest bardzo prosty, szybki i pozbawiony zbytecznych formalności i opóźnień. Realizacja zamówienia następuje na drugi dzień roboczy, a usługa montażowa trwająca już nawet do 45 minut pozwala na aktywację systemu w niecałe 48 godzin od zamówienia.
 • 1. Montaż sterownika
  Instalacja nadajnika GPS trwa od 45 do 60 minut w podstawowym wariancie. Instalacja może być wykonana w miejscu wskazanym przez klienta.
 • 2. Zalogowanie się do aplikacji
  Dostęp do systemu odbywa się za pośrednictwem przeglądarki internetowej, również w wersji mobilnej. Po procesie instalacji nasi doradcy przeprowadzają szkolenie z obsługi systemu na miejscu u klienta lub przez zdalny widok ekranu.
 • 3. Korzystanie z monitoringu
  Bezpośrednio po pierwszym zalogowaniu klient może rozpocząć dostosowywanie systemu do swoich potrzeb przez wypełnienie panelu swoich pojazdów.
Skontaktuj się z nami
infolinia
Adres e-mail
Lub zostaw kontakt - oddzwonimy