Skontaktuj się z nami
infolinia
Adres e-mail
Lub zostaw kontakt - oddzwonimy
 

KONTROLA SPALANIA

Kontrolę spalania w Navifleet można prowadzić na różne sposoby, w zależności od tego, jak precyzyjny odczyt jest potrzebny Najdokładniejszą formą kontroli spalania są przepływomierze róznicowe instalowane na przewodach paliwowych przy silniku. Przepływomierz mierzy objętość paliwa dostarczonego do silnika, pomniejszając odczyt o paliwo które wraca do baku. Rozwiązanie najczęściej stosuje się w maszynach budowlanych i rolniczych, ale także w ciągnikach siodłowych. Drugim sposobem na kontrolę spalania jest odczyt z magistrali CAN – komputera pokładowego. Każdy pojazd posiada swój własny licznik spalonych litrów, wystarczy tylko je odczytać i przedstawić w aplikacji. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nierzadko ta wartość jest przekłamana. Wychodząc naprzeciw wymaganiom klienta wdrożyliśmy system kalibrowania tego odczytu za pomocą algorytmu, który na bieżąco kalkuluje właściwą wartość w miejsce tej przekłamanej.

KONTROLA TANKOWANIA

Poziom paliwa najlepiej odzwierciedla pomiar odczytany z ciśnieniowej sondy paliwa. Nasze sondy, w odróżnieniu od fabrycznych pływaków mierzą ciśnienie, jakie wywiera ciecz na czujnik zanurzony minimalnie nad dnem zbiornika. Wadą sondy paliwa jest to, że do jej zamontowania potrzebne są przewierty na górnej powierzchni zbiornika. Sonda też jest widoczna z zewnątrz, ale dla dużych zbiorników stanowi jedyne wiarygodne źródło informacji o bardzo dużej dokładności. Alternatywą może okazać się odczyt z magistrali CAN, jednak dokładność w tym przypadku może sięgać 10-20 litrów. Dzięki równoczesnej informacji z wtrysków paliwa kontrola spalania

Karta Drogowa Kierowcy

Raport, przedstawia elektroniczną kartę kierowcy i pozwala na prześledzenie trasy pojazdu po punktach adresowych, określa jaki dystans samochód przejechał między wybranymi punktami, oraz jak długo trwał postój pod wskazanym adresem. Raport jest bardzo dokładny i pokazuje każde uruchomienie i wyłączenie silnika w obrębie jednej lokalizacji adresowej. Wygodny podział raportu na dni umożliwia analizę całej trasy za pomocą jednego raportu drogowego.

czas pracy kierowcy

Dla pojazdów wyposażonych w tachografy cyfrowe system Navifleet daje możliwość rozliczania czasu pracy. Raport przedstawia oś czasu z naniesionymi trybami, co pozwala zorientować się w których godzinach kierowca włączał odpowiedni status pracy. Aplikacja na tym samym raporcie pokazuje łączny czas trwania wszystkich trybów za każdy dzień

Udokumentowanie przebytych kilometrów

Specjalny algorytm obliczający przebyte kilometry różni się od innych systemów tym, że nie uwzględnia kilometrów, które pojazd spędził na promie w podróży do Skandynawii lub Wielkiej Brytani. Inteligentny tryb śledzenia trasy dostosowuje się do warunków drogowych i reaguje na zakręty, dzięki czemu maksymalnie odzwierciedla przebyte kilometry według GPS.

KONTROLA ZAŁADUNKÓW

Większość pojazdów ciężarowych w magistrali CAN udostępnia informację o nacisku na oś. Ze względu na różnorodność wersji modelowych czasami jest to nacisk na drugą oś ciągnika, czasami sumaryczny nacisk na wszystkie osie naczepy. Po kalibracji system wskazuje, w których miejscach pojazd się załadowywał, a w których rozładowywał. Dzięki temu aplikacja pozwala udokumentować działania kierowcy w sytuacjach spornych między spedycją a przewoźnikiem. Obecnie prowadzimy prace rozwojowo-badawcze nad uzyskaniem nacisku na każdą oś z osobna.

rozliczanie delegacji międzynarodowych

Raport pozwala na bezbłędne określenie czasu trwania delegacji i podaje wysokość diety, jaka jest należna kierowcy. System liczy diety według kraju docelowego lub według kraju pobytu. System wyliczy diety dla wybranych pojazdów, wskaże miejsca przekroczenia granicy i godziny wyjazdu z kraju oraz powrotu do kraju. Raport został przygotowany na specjalnym formularzu, gotowym do wydruku uwzględniający polecenie wyjazdu oraz rozliczenie wyjazdu.

autodiagnostyka pojazdu

Wykorzystanie magistrali CAN pozwala na kontrolę temperatury silnika, oraz temperatury oleju w jadącym pojeździe. Wszystkie dane są przedstawione na wykresie jako źródło do późniejszej analizy i wyszukania przyczyny. W ramach bieżącego monitorowania system informuje, gdy temperatura osiągnie zbyt wysoki poziom odpowiednio wcześniej, by mieć czas na szybką reakcję.

ŚLAD NA MAPIE

Możliwość generowania śladu przebytej trasy daje poglądowy obraz na miejsca postojowe, drogi, kierunek podróży oraz odczyt parametrów w dowolnym momencie trasy. Trasa zobrazowana kolorystycznie pozwala określić momenty, w których kierowca poruszał się w wybranym przedziale prędkości. System umożliwia wydruk trasy wraz z punktmi postojowymi oraz parametrami jazdy.

WYRABIANIE EKONOMICZNYCH NAWYKÓW KIEROWCY

Kontrola eko-jadzdy jest niezwykle istotna na drodze obniżania kosztów paliwa. System Navifleet oferuje kontrolę prędkosci obrotowej silnika, nacisku na pedał gazu oraz chwilowego spalania. Wszystkie dane zebrane na wykresie wraz z danymi o wysokości n.p.m. pozwalają określić przyczyny wysokiego spalania i skutecznie je wyeliminować. W ramach bieżącej kontroli kierowcy system można wykorzystać do powiadamiania o zbyt wysokim nacisku na pedał gazu lub o zbyt wysokich obrotach silnika i prędkości.
Skontaktuj się z nami
infolinia
Adres e-mail
Lub zostaw kontakt - oddzwonimy
 
Spodobało się? Zadzwoń lub napisz, porozmawiamy.
Piotr Wójcik
Specjalista ds. Obsługi Klienta
Dbamy o ochronę Twoich danych osobowych zgodnie z RODO. Zobacz więcej