środa, 18.02.2015, godz. 20:06

Opublikowane przez: w kategorii Domyślna

Jak powszechnie wiadomo monitoring spod znaku NaviFleet to uniwersalne narzędzie umożliwiające wszechstronny nadzór flotą pojazdów. Jednakże są sytuację, gdy stabilne działanie systemu może zakłócić szereg czynników. Jak sobie z nimi radzimy? Opowiem na przykładzie jednej z najczęstszych usterek z jakimi mają na co dzień do czynienia nasi technicy.

 

panel navi

 

Dzień z życia technika NaviFleet

Jak co dzień o 8.00 pracownicy naszego działu technicznego logują się systemu aby włączyć moduł diagnostyczny. Czym jest ów „moduł diagnostyczny”. Jest to autorskie narzędzie programistów NaviFleet umożliwiające naszym technikom natychmiastowe reagowanie w przypadku, gdy lokalizator w pojeździe naszego klienta wykazuje brak aktywności. Dzięki temu, pracownicy działu technicznego na bieżąco monitorują stan każdego z pojazdów.

Uwaga! Spadek napięcia! Czyli rozładowany akumulator, a reakcja NaviFleet

Jednym z przypadków gdzie tryb diagnostyczny okazał się nieoceniony był przypadek naszego klienta, w którego pojeździe wykryliśmy rozładowanie akumulatora nim sam zainteresowany zdążył się o tym przekonać. Jeden z naszych techników jak co dzień przeglądając pojazdy, które wykazują brak aktywności, natknął się na niepokojący odczyt. Otóż stan napięcia akumulatora jednego z pojazdów wynosił zaledwie 0.563V. Zaniepokojony tym faktem, zadzwonił do klienta by poinformować, iż w jego pojeździe prawdopodobnie rozładował się akumulator. Początkowo klient podszedł do informacji sceptycznie, jednak zgodził się, sprawdzić osobiście, czy sugestia naszego technika była prawdą.

Skąd Pan o tym wiedział !?

Jakże wymowne było zdziwienie naszego klienta, który po weryfikacji stanu naładowania akumulatora zadzwonił do opiekuna technicznego NaviFleet z pytaniem: „Skąd Pan o tym wiedział?” W takich właśnie momentach jeszcze bardziej utwierdzamy się w przekonaniu, iż to nie tylko punkt na mapie, lecz potężne narzędzie umożliwiające bieżące monitorowanie stanu technicznego pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skontakuj się z nami!
Bądź na bieżąco
z nowymi artykułami!
+Subskrybuj