Analiza stylu jazdy - obniżaj spalanie i wydatki na flotę

Kierowcy jeżdżą ekologicznie i bezpiecznie, a ty - mniej wydajesz na flotę i zachowujesz wysoką wartość rezydualną pojazdu.

skuteczna alternatywa dla szkoleń
skuteczna alternatywa dla szkoleń
prognoza oszczędności po konsultacji
prognoza oszczędności po konsultacji
pewny zwrot z inwestycji
pewny zwrot z inwestycji
rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Pomagamy poprawiać styl jazdy i generować oszczędności

Najczęstsze wyzwania naszych klientów 
etoll urządzenia

Nieekonomiczny styl jazdy generuje wysokie koszty utrzymania floty

etoll urządzenia

Stacjonarne szkolenia z ecodrivingu dają krótkotrwały efekt

etoll urządzenia

Brak kontroli nad stylem jazdy i sposobem eksploatacji pojazdów

etoll urządzenia

Chęć zadbania o bezpieczeństwo pracowników za kierownicą

etoll urządzenia

Potrzeba analizy przyszłych oszczędności jeszcze przed pełnym wdrożeniem systemu

etoll urządzenia

Brak konkretnych argumentów pomagających dyscyplinować kierowców

Zobacz, jak łatwe może być zmienienie stylu jazdy kierowców

Rodo po ludzku. 

Stawiamy na zrozumiałe zapisy prawne - zobacz, jak dbamy o prywatność kierowców.

Zobacz
rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Styl jazdy i koszty floty
idą ze sobą w parze

Wspieramy flotowców w generowaniu mierzalnych oszczędności 

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Redukuj zużycie paliwa i obniżaj koszty utrzymania floty

Obecnie paliwo to przeciętnie 40% TCO floty. Aby obniżyć koszty prowadzenia samochodu, aplikacja Navifleet ocenia styl jazdy pracowników. Na tej podstawie otrzymasz ranking najmniej ekonomicznych kierowców, wykres najbardziej paliwożernych zachowań oraz wizualizację tego jak zmieni się spalanie jeśli kierowcy nie będą popełniać tych błędów. Jednocześnie każdy pracownik otrzyma w aplikacji mobilnej indywidualne sugestie, co robić, aby wdrażać ekonomiczny styl jazdy.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Monitoruj styl jazdy bez ingerowania w prywatność kierowców

W aplikacji Navifleet Driver każdy kierowca może oznaczyć typ przejazdu: służbowy lub prywatny. Dzięki temu pracownicy nie obawiają się naruszenia swojej prywatności, a ty masz narzędzie redukujące wydatki na paliwo.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Wychwytuj najmniej bezpiecznych kierowców, zanim spowodują wypadek

Lepiej likwidować zagrożenie niż szkody. Ranking niebezpiecznych kierowców daje ci taką możliwość, wychwytując pracowników, którzy lubią brawurową jazdę. Możesz sprawdzić, kto łamie ograniczenia prędkości, nie przewiduje groźnych sytuacji podczas jazdy, i tym samym, stwarza zagrożenie na drodze.

ekonomiczny styl jazdyWymieniaj opony, klocki i tarcze hamulcowe dwa razy rzadziej

Wymieniaj opony, klocki i tarcze hamulcowe dwa razy rzadziej

Jednym z kryteriów oceny kierowcy są zbyt gwałtowne hamowania. Dzięki indywidualnym sugestiom w aplikacji mobilnej, kierowcy będą rozsądniej korzystać z pedłów gazu i hamulca. Poprawiając dynamikę jazdy, możemy wydłużyć żywotność części eksploatacyjnych nawet dwukrotnie.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Negocjuj stawki z ubezpieczycielem

Poprawiając styl jazdy we flocie, zmniejszamy jej szkodowość. Zmniejszając szkodowość floty możemy negocjować stawki z ubezpieczycielem. Co więcej, coraz częściej sam fakt posiadania telematyki jest solidnym argumentem w negocjacjach.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Dbaj nie tylko o budżet, ale również o środowisko

Ekonomiczna jazda samochodem to również ulga dla środowiska. Daj pracownikom narzędzie do poprawy stylu jazdy i dbaj o ekonomikę floty zgodnie z wytycznymi ESG, które coraz mocniej oddziałuje na sposób prowadzenia biznesu. Ecodriving wpływa korzystnie na środowisko - wydzielanych jest mniej pyłów PM10 i PM2,5, które mają negatywny wpływ na układ krwionośny i inne organy człowieka. 

System analizy jazdy, który się zwraca

Zobacz, co nas wyróżnia

Symulacja oszczędności

Podczas darmowego testu otrzymasz prognozę oszczędności dla floty.

Umowa bez kruczków

Jeśli system nie spełnia twoich oczekiwań, możesz zrezygnować kiedy chcesz.

rozwiązania telematyczne

Monitoring GPS a RODO

Dbamy o zgodność systemu i dokumentów z wymaganiami prawnymi.

Marek Matug

Kierownik ds. utrzymania, Certech

“System Navifleet umożliwia nam efektywne zarządzanie oraz rozliczanie pracy przedstawicieli handlowych. Dużym plusem jest moduł analityczny, w którym zbudowaliśmy nasz własny dashboard. Bezproblemowa platforma i szybka obsługa, polecam.”

Artur Radłowski

Kierownik ds. Administracji, EO Networks

“Dzięki współpracy z Navifleet jesteśmy w stanie kontrolować całą infrastrukturę naszej floty samochodowej. Działamy na terenie całej Polski, a system zapewnił nam centralizację danych, które łatwiej jest analizować. Zespół Navifleet jest otwarty na sugestie i można na nim polegać. Polacam!”

 Dowiedz się więcej o ekonomicznym stylu jazdy

Jak dbamy o prywatność kierowców?

W aplikacji dla kierowców jest dostępny “tryb prywatny”. Kierowcy, w zależności od typu przejazdu, mogą wybierać tryb prywatny lub służbowy. Tryb prywatny całkowicie ukrywa lokalizację pracowników na mapie. Kierownik floty wciąż ma jednak wgląd w koszt przejazdu, ilość pokonanych kilometrów oraz spalanie. Dzięki temu kontrolujesz sposób wykorzystania samochodu i ilość zużytego paliwa z dbałością o prywatność kierowców.

Jakie średnie oszczędności generuje Navifleet u swoich klientów?

Każda flota jest inna. Oszczędności mogą sięgać kilkunastu procent w skali roku. Jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie liczby wygenerowaliśmy u naszych klientów, sprawdź case study.

Ile to kosztuje i kiedy się zwraca?

Miesięczny koszt abonamentu na moduł Analiza Stylu Jazdy to 20 zł netto (dla jednego pojazdu). Do tego należy doliczyć koszt zakupu lub dzierżawy lokalizatora GPS. Oszczędności paliwa dzięki telematyce analizującej styl jazdy mogą sięgać kilkunastu procent. Do tego dochodzą oszczędności związane z wydłużeniem żywotności części eksploatacyjnych, lepsze stawki ubezpieczeniowe oraz niższa szkodowość. Takie kwoty nie tylko pokrywają wydatki na system telematyczny, ale również generują zyski. Możesz się o tym przekonać decydując się na darmowe testy. Dowiedz się więcej o darmowym wdrożeniu.

Jak wygląda umowa?

Umowa ma prostą, jednostronicową formę i nie zawiera kruczków prawnych. Możesz zrezygnować z naszych usług w dowolnym momencie. Zobacz, jak wygląda umowa z najmem urządzeń lub bez.

Jaka jest moja rola w poprawie stylu jazdy kierowców?

Kierownik floty nie powinien przyjmować roli nauczyciela pracowników. Twoją rolą jest umożliwienie kierowcom rozwoju kompetencji oraz kontrola całego procesu. Ważne jest również doraźne motywowanie kierowców. Jak zmotywować pracowników do ekonomicznej jazdy? Pomogą ci w tym wyzwania tworzone za pomocą modułu Analiza Stylu Jazdy.

Jakie są przewagi telematyki na stacjonarnymi szkoleniami z safe drivingu?

Dzięki aplikacji Navifleet Driver kierowca szkoli się za każdym razem gdy prowadzi pojazd, dzięki czemu efekt jest trwały. Jednodniowe lub nawet kilkudniowe szkolenia stacjonarne, sprawiają że już po kilku dniach od zakończenia, “ulatuje” nie tylko zdobyta wiedza, ale również entuzjazm kierowców.

Jakie parametry jazdy bada moduł Analiza Stylu Jazdy?

Aplikacja ocenia przejazd kierowcy z perspektywy sześciu czynników. Należą do nich: przyspieszanie, hamowanie, biegi, postoje, prędkość, gaz-hamulec. Kierowca wie dokładnie, jaki błąd i w którym miejscu na drodze popełnił, przy czym nie rozpraszamy go komunikatami w czasie jazdy - bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Dodatkowo w wykrywaniu nieekonomicznych zachowań za kierownicą wykorzystywane są dane z pojazdu (prędkość, położenie gazu i obroty silnika), dane lokalizacyjne oraz dane uzupełniające, takie jak nachylenie terenu i ograniczenia prędkości według znaków.

Co to jest całkowity koszt pojazdu lub floty? 

TCO oznacza całkowity koszt posiadania, w tym koszty pośrednie (ang. total cost of ownership). Koszty bezpośrednie floty obejmują np.: zakup pojazdów, opłaty urzędowe (dowody rejestracyjne, ubezpieczenie), koszty związane z utrzymaniem i użytkowaniem pojazdów (paliwo, naprawy itp.). Natomiast koszty pośrednie mogą się różnić między flotami - mogą obejmować koszty szkolenia pracowników, oprogramowanie do zarządzania flotą i wiele innych. Wybierając Navifleet masz wpływ na kilka ważnych aspektów TCO floty

  • obniżenie zużycia paliwa poprzez poprawę stylu jazdy kierowców, 
  • uszczelnienie obiegu paliwa w firmie i wyeliminowanie ryzyka kradzieży podczas tankowania,
  • minimalizację ryzyka wystąpienia szkody z winy użytkownika pojazdu, 
  • wprowadzenie rozliczenia za używanie pojazdów do celów prywatnych,
  • unikanie dopłat za nadprzebiegi w CFM.

Czy potrzebuję zgody CFM lub leasingodawcy na montaż urządzeń?

Montaż, który wykonujemy, jest całkowicie odwracalny i nie zostawiamy po nim śladu. Swoim klientom zalecamy poinformowanie CFM o chęci montażu telematyki. W razie ewentualnych pytań CFM o sposób montażu, zapewnimy Ci odpowiednie wsparcie.

Jak monitoring GPS wpływa na stan naładowania akumulatora?

Poprawnie skonfigurowane urządzenie nie ma istotnego wpływu na stan naładowania akumulatora. Podczas jazdy dane zbierane są w czasie rzeczywistym i wysyłane są z częstotliwością nawet co kilka sekund. Jednak w czasie postoju lokalizator podczas oszczędza energię, przekazując dane raz na 2 godziny.

Czy poprawa stylu jazdy bez technologii jest możliwa?

Nieuargumentowane upominanie kierowców, nieskuteczne metody oparte o nagrody i kary, rozmyte dane, które niekoniecznie są prawidłowe - najprawdopodobniej tak wyglądają próby poprawy stylu jazdy kierowców bez wsparcia technologii. 

Możemy śmiało stwierdzić, że bez telematyki takie przedsięwzięcie we flocie liczącej kilkadziesiąt lub kilkaset pojazdów, będzie mało efektywne lub po prostu niewykonalne.

Technologia analizująca styl jazdy powstała właśnie po to, aby unikać powyższych sytuacji. Dzięki niej cały proces przebiega automatycznie i przynosi efekty, które jesteśmy w stanie zmierzyć i zaprezentować. Aby wykorzystać pełen potencjał tego narzędzia, nasz CSM przeprowadzi Cię przez kolejne etapy wdrożenia.

dane telematycznemonitoring gps w regulaminie pracy

Też chcesz poznać źródła strat paliwa i obniżyć jego zużycie?

Zapisz się na darmowy, niezobowiązujący test Navifleet na 3 samochodach, po którym otrzymasz prognozę oszczędności w swojej flocie. Zapewnimy ci tyle wsparcia, ile potrzebujesz.

dane telematycznemonitoring gps w regulaminie pracydane telematyczne