Jazda prywatna: uszczelnij przejazdy prywatne pracowników

Zacznij egzekwować limity kilometrów prywatnych i przestań dopłacać za prywatne podróże pracowników. Świadomie kreuj politykę flotową w obszarze wykorzystania pojazdu do celów prywatnych.

kontrola kilometrów bez śledzenia kierowców
kontrola kilometrów bez śledzenia kierowców
raporty paliwowe dla przejazdów prywatnych 
raporty paliwowe dla przejazdów prywatnych 
wygodna aplikacja mobilna dla kierowców
wygodna aplikacja mobilna dla kierowców
rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

 Pomagamy flotowcom rozliczać przejazdy prywatne

Najczęstsze wyzwania naszych klientów w przejazdach prywatnych

etoll urządzenia

Kierownik floty nie zna realnego koszty kilometrów prywatnych

etoll urządzenia

Kierowcy deklarują przebieg, który mija się z prawdą,

etoll urządzenia

Pracownicy wykonujący więcej kilometrów prywatnie niż służbowo

etoll urządzenia

Fleet manager chce uszczelnienić rozliczanie kilometrów prywatnych

Zobacz, jak łatwe może być rozliczenie używania samochodu służbowego do celów prywatnych

Rodo po ludzku. 

Stawiamy na zrozumiałe zapisy prawne - zobacz, jak dbamy o prywatność kierowców.

Zobacz
rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Rozliczaj kilometry prywatne bez śledzenia pracowników

Zobacz, jak możemy usprawnić Twoją pracę

dane telematycznemonitoring gps w regulaminie pracydane telematyczne

Tryb jazdy prywatnej i służbowej w aplikacji dla kierowców 

W aplikacji Navifleet Driver każdy kierowca może oznaczyć typ przejazdu: służbowy lub prywatny. Dzięki temu lokalizacja pracowników nie jest monitorowana, a ty masz narzędzie do monitoringu kilometrów prywatnych i stylu jazdy.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Gotowy raport kilometrów prywatnych i służbowych

Raz w miesiącu otrzymasz gotowy raport, który pokazuje kilometry służbowe i prywatne wszystkich użytkowników pojazdów. Nie musisz opierać się na deklaracjach pracowników, by poznać przebieg i ilość spalonego paliwa podczas jazdy prywatnej. Zobacz przykładowy raport jazdy służbowo-prywatnej od Navifleet.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Zarządzaj mobilnością w oparciu o realne zapotrzebowanie  

Na podstawie rzeczywistych danych na temat przebiegów prywatnych i służbowych, rozliczysz kierowców z kilometrów prywatnych i ustalisz, którzy pracownicy naprawdę potrzebują samochodów służbowych, a którzy wykonują więcej przejazdów prywatnie niż służbowo.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Kontroluj przejazdy służbowe w dni wolne od pracy

W wielu flotach zdarzają się nadużycia pracowników, którzy większość przejazdów oznaczają jako służbowe, także w czasie urlopu lub dni wolnych od pracy. Z aplikacją Navifleet usprawnisz rozliczenie kilometrów prywatnych  i sprawdzisz, którzy pracownicy próbują ukryć kilometry prywatne.  

Funkcje, które robią różnicę

Poznaj pozostałe korzyści

Raporty w mniej niż 1 minutę

Pełne zestawienie kilometrów i spalonego paliwa z wykorzystania prywatnego

Rozliczenie Pay as you drive

Z Navifleet sprawnie rozliczysz kilometry w oparciu o rzeczywiste przebiegi prywatne

rozwiązania telematyczne

Monitoring GPS zgodny z RODO

Nasz system i dokumenty spełniają obowiązujące wymagania prawne

Marek Matug

Kierownik ds. utrzymania, Certech

“System Navifleet umożliwia nam efektywne zarządzanie oraz rozliczanie pracy przedstawicieli handlowych. Dużym plusem jest moduł analityczny, w którym zbudowaliśmy nasz własny dashboard. Bezproblemowa platforma i szybka obsługa, polecam.”

Artur Radłowski

Kierownik ds. Administracji, EO Networks

“Dzięki współpracy z Navifleet jesteśmy w stanie kontrolować całą infrastrukturę naszej floty samochodowej. Działamy na terenie całej Polski, a system zapewnił nam centralizację danych, które łatwiej jest analizować. Zespół Navifleet jest otwarty na sugestie i można na nim polegać. Polacam!”

Dowiedz się więcej o module jazdy prywatnej

Jak mogę monitorować kilometry służbowe i prywatne kierowców?

Każdy kierowca w aplikacji Navifleet Driver oznacza rodzaj przejazdu: służbowy lub prywatny. Na podstawie wyborów kierowcy pod koniec miesiąca możesz wygenerować raport z dokładną liczbą kilometrów prywatnych każdego kierowcy z osobna. W raporcie oprócz kilometrów prywatnych jest również uwzględniona ilość spalonego paliwa w trybie prywatnym.

Co kontroluje gps w samochodzie?

Monitoring GPS odczytuje dane lokalizacyjne, takie jak położenie pojazdu, kierunek ruchu, wysokość npm., oraz dane z komputera pojazdu, czyli między innymi: prędkość, obroty silnika, kontrolki z deski rozdzielczej, status pasów bezpieczeństwa i świateł. Jeżeli kierowca korzysta z aplikacji w trybie prywatnym, dane lokalizacyjne nie są przesyłane na nasze serwery.

W jaki sposób kierowcy mogą oznaczać jazdę prywatną?

Każdy kto ma samochód służbowy do celów prywatnych może oznaczyć w aplikacji, czy porusza się pojazdem służbowo bądź prywatnie. W czasie przejazdu prywatnego osoba kontrolująca flotę nie ma dostępu do aktualnego położenia kierowcy oraz szczegółowej trasy przejazdu, co ułatwia rozliczenie używania samochodu służbowego do celów prywatnych.

Jak sprawdzić, czy kierowcy prawidłowo oznaczają przejazdy prywatne? 

Możesz sprawdzić, czy kierowcy prawidłowo oznaczają przejazdy prywatne, korzystając z raportu jazdy prywatnej. Możesz wygenerować go dla dowolnych użytkowników i dowolnych zakresów dat (np. w czasie urlopu pracownika lub dni ustawowo wolne od pracy), a następnie wykryć błędne lub celowe oznaczanie przejazdu jako służbowy w dni, w które jest to mało prawdopodobne.

Do jakich danych mam dostęp po włączeniu przez kierowcę przejazdu prywatnego?

Włączenie trybu prywatnego przez kierowcę oznacza, że jego aktualne położenie i ślad przejazdu stają się niewidoczne. Niezależnie od tego, czy pojazd porusza się w trybie służbowym lub prywatnym, nadal masz wgląd w dane telematyczne takiej jak spalanie oraz styl jazdy kierowców. Oznacza to, że nawet we flotach, które stale korzystają z trybu prywatnego, będziesz miał kontrolę nad kosztami floty oraz zidentyfikujesz najmniej ekonomicznych i brawurowych kierowców.

Jak przekonać kierowców do telematyki?

Tryb prywatny odpowiada na najczęstszą obiekcję kierowców: prywatność. Za pomocą aplikacji Navifleet Driver użytkownicy pojazdów mogą ukryć swoją lokalizację na mapie. Jest to gwarancja, że podczas wykorzystywanie pojazdu po godzinach pracy, ich prywatność pozostanie nienaruszona.

Czy e-Toll działa w trybie prywatnym? 

Tak, e-Toll działa w trybie prywatnym, ponieważ dane lokalizacyjne są przesyłane do serwera e-Toll z pominięciem systemu telematycznego Navifleet. 

Koniec z ukrywaniem przejazdów prywatnych

Częstym zjawiskiem we flotach, niezależnie od ich wielkości czy stanowisk zajmowanych przez kierowców, jest próba ukrywania przejazdów prywatnych. 

To naraża firmę na dodatkowe, trudne do oszacowania koszty. Wiemy, że weryfikacja jazdy prywatnej bez odpowiedniego narzędzia jest czasochłonna i nieefektywna. 

Z drugiej strony pracownicy obawiają się, że telematyka naruszy ich prywatność.

Moduł jazdy prywatnej w aplikacji Navifleet pozwoli poznać ci strukturę kosztów eksploatacyjnych, zadbać o prywatność pracowników i wykryć wszystkie nadużycia. Każdemu flotowcomi przydzielamy indywidualnego opiekuna, który dba o sukces - wdrożenia i fleet managera.

dane telematycznemonitoring gps w regulaminie pracy

Sprawdź, ile wydajesz na kilometry prywatne pracowników

Pokaż przełożonym, jak obniżać koszty floty. Zapisz się na darmowy, niezobowiązujący test Navifleet na 3 samochodach, po którym otrzymasz prognozę oszczędności we flocie i poznasz koszt wdrożenia Navifleet. Zapewnimy ci tyle wsparcia, ile potrzebujesz

dane telematycznemonitoring gps w regulaminie pracydane telematyczne