Kontrola paliwa: zacznij wydawać na paliwo tylko tyle, ile to konieczne

Diagnozujemy, w jakich miejscach obieg paliwa we flocie jest nieszczelny. Pokazujemy, których wydatków na paliwo można uniknąć.

z użyciem identyfikatorów, które już posiadasz
wykrywanie nadużyć paliwowych
raporty paliwowe dla przejazdów prywatnych
raporty paliwowe dla przejazdów prywatnych
pełna kontrola obiegu paliwa
pełna kontrola obiegu paliwa
rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Pomagamy flotowcom optymalizować koszty zużycia paliwa

Najczęstsze wyzwania naszych klientów w kontroli paliwa

etoll urządzenia

Kierowcy podają błędne lub nieprawdziwe stany liczników

etoll urządzenia

Kierowcy tankują prywatne pojazdy z użyciem kart paliwowych

etoll urządzenia

Wysokie spalanie z powodu nieekonomicznej jazdy

etoll urządzenia

Ręczne rozliczanie tankowań w dni wolne kierowców jest czasochłonne

Zobacz, jak łatwe może być rozliczanie zużycia paliwa w firmie

Rodo po ludzku. 

Stawiamy na zrozumiałe zapisy prawne - zobacz, jak dbamy o prywatność kierowców.

Zobacz
rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Z Navifleet optymalizacja kosztów zużycia paliwa przestaje być wyzwaniem

Zobacz, jak możemy usprawnić twoją pracę

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Rozliczaj przejazdy prywatne w oparciu o rzeczywiste zużycie paliwa

Monitorowanie zużycia paliwa w czasie urlopu kierowcy lub w dni wolne od pracy jest czasochłonne i mało precyzyjne ze względu na niedokładne lub błędne deklaracje kierowców. Z Navifleet możesz kontrolować paliwo w czasie każdego przejazdu prywatnego. Nasze raporty przedstawiają gotową ilość spalonego paliwa do celów prywatnych, bez wielogodzinnego analizowania kart paliwowych. Zobacz przykładowy raport jazdy służbowo-prywatnej od Navifleet.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Analizuj gotowe raporty przebiegów i spalania

Dane eksploatacyjne floty masz w jednym miejscu i w każdej chwili możesz się nimi podzielić z przełożonymi. Stworzenie raportu obejmującego pełne zestawienie przebytych kilometrów lub zużytego paliwa zajmuje mniej niż 60 sekund.
Kliknij tutaj, aby zobaczyć przykładowy raport przebiegu od Navifleet.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Zadbaj o ekologiczny styl jazdy kierowców i obniż spalanie

Kierowcy podczas korzystania z aplikacji mają stały wgląd w popełniane błędy i dostęp do przydatnych wskazówek, dzięki którym mogą poprawiać styl jazdy. Wirtualny instruktor dba o edukację i styl jazdy kierowców, natomiast ty dostajesz gotowe rekomendacje i możesz sprawdzić, jakie potencjalne oszczędności wygenerujesz flocie.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Integruj karty paliwowe i wykrywaj nadużycia

Wykrywaj kradzież paliwa we flocie za pomocą zestawień tankowań z użyciem kart paliwowych. Każdy litr paliwa trafiający w inne miejsce, niż do baku samochodu służbowego, jest widoczny w raporcie, a ty nie musisz poświęcać czasu na analizę zestawień transakcji z kart paliwowych.

Niższe wydatki na paliwo to dopiero początek

Poznaj pozostałe korzyści

Automatyczne raporty zużycia paliwa

Nasze raporty zużycia paliwa wygenerujesz w mniej niż minutę. Nie musisz już pracować na zestawieniach z karty paliwowej.

Nieautoryzowane tankowania

Dowiesz się o paliwie kupionym przy użyciu karty paliwowej, które nie trafiło do baku.

rozwiązania telematyczne

Łatwiejsze raportowanie emisji CO2

Dane do raportowania pozafinansowego ESG wygenerujesz kilkoma kliknięciami.

telematyka floty

Trwała poprawa stylu jazdy 

Sprawdź moduł Analiza stylu jazdy, który rozpoznaje źródła strat paliwa i pomaga flotowcom obniżyć spalanie.

Nasi klienci doceniają

Nie stawiamy obietnic bez pokrycia

Poznaj pozostałe korzyści

Marek Matug

Kierownik ds. utrzymania, Certech

“System Navifleet umożliwia nam efektywne zarządzanie oraz rozliczanie pracy przedstawicieli handlowych. Dużym plusem jest moduł analityczny, w którym zbudowaliśmy nasz własny dashboard. Bezproblemowa platforma i szybka obsługa, polecam.”

Artur Radłowski

Kierownik ds. Administracji, EO Networks

“Dzięki współpracy z Navifleet jesteśmy w stanie kontrolować całą infrastrukturę naszej floty samochodowej. Działamy na terenie całej Polski, a system zapewnił nam centralizację danych, które łatwiej jest analizować. Zespół Navifleet jest otwarty na sugestie i można na nim polegać. Polacam!”

Dowiedz się więcej o systemie monitorowania paliwa

Jak działa system monitorowania paliwa?

Optymalizacja zużycia paliwa polega na monitorowaniu dwóch parametrów - poziomu paliwa w zbiorniku oraz ilości spalonego paliwa przez silnik. Analiza odczytów poziomu paliwa wykonywana przez nasze raporty pozwala wykryć tankowania oraz ewentualne upusty. Analiza zużycia paliwa pomaga z kolei kontrolować pracę układu paliwowego w pojeździe i określić rzeczywiste spalone paliwo przez pojazd wyrażone w litrach na 100 km.

Jaka jest dokładność pomiaru zużycia paliwa?

Dokładność pomiaru głównie zależy od stanu technicznego pojazdu oraz zastosowanych technologii pomiaru. Najtańszą i jednocześnie najdokładniejszą metodą dla pojazdów do 3,5t jest podłączenie się do magistrali CAN, potocznie nazywanej komputerem pokładowym. Dzięki temu podłączeniu uzyskuje się dostęp do bardzo precyzyjnych danych na temat poziomu oraz zużycia paliwa. Dane odczytywane w ten sposób są dokładnie tak samo jak informacje prezentowane na desce rozdzielczej pojazdu. W pojazdach ciężarowych i w maszynach budowlanych, w których magistrala CAN nie udostępnia danych paliwowych, stosuje się specjalne sondy, które monitorują ilość paliwa w baku.

Jak wykrywamy nadużycia kierowców?

Każdy litr paliwa trafiający w inne miejsce, niż do baku samochodu służbowego, jest widoczny w raporcie, bez konieczności analizy tabel otrzymanych od stacji benzynowej.

Jak możemy ci pomóc obniżyć koszty paliwa we flocie?

W swojej ofercie posiadamy moduł, który pozwala analizować i oceniać styl jazdy, dostarczając flotowcom dokładny wgląd w sposób wykorzystania pojazdu. Aplikacja monitoruje zachowania kierowcy, takie jak gwałtowne hamowanie, przyspieszanie lub jazda na nieodpowiednim biegu, które wpływają na wyższe spalanie. Nie musisz analizować pojedynczych sytuacji na drodze, aby zidentyfikować nieekonomicznych kierowców - aplikacja zrobi to za ciebie.

Z jakimi kartami paliwowymi integruje się Navifleet?

Do aplikacji można importować karty paliwowe z dowolnej stacji (Orlen, BP, Shell i wiele innych) i w dowolnym formacie. Raporty automatycznie porównują wykrytą ilość zatankowanego paliwa, zużyte paliwo od poprzedniego tankowania oraz wartość z faktury ze stacji.

Jak monitorujemy zużycie paliwa w czasie prywatnym?

Kierowcy w aplikacji mobilnej mogą wybrać “tryb prywatny”, który ukrywa ich lokalizację na mapie. W trakcie jazdy prywatnej kierowców wciąż masz wgląd w koszt przejazdu, ilość pokonanych kilometrów oraz spalanie. Możesz kontrolować sposób wykorzystania samochodu i ilość zużytego paliwa bez ingerowania w prywatność kierowców. Dzięki temu rozliczanie zużycia paliwa w firmie staje się naprawdę proste. 

Ile to kosztuje i jak wygląda umowa?

Miesięczny koszt systemu dla jednego pojazdu jest mniejszy niż koszt 10 litrów paliwa. Umowa ma prostą i przyjazną formę, nie zawiera trudno brzmiących zwrotów i pozwala ci na zrezygnowanie z naszych usług w każdej chwili. Zobacz, jak wygląda umowa z najmem urządzeń lub bez

Ile czasu trwa montaż urządzeń?

Potrzebujemy około 1h aby zamontować urządzenie do jednego pojazdu. W praktyce czas realizacji zadania dla floty liczącej ponad 200 pojazdów to około 2-3 tygodnie. 

Czy ceny paliwa spadną?

Być może, jednak paliwo wciąż odpowiada za około 40% kosztów całkowitych floty, a bez odpowiedniego narzędzia ręczna kontrola jest czasochłonna i narażona na błędy.

Z doświadczenia wiemy, że w trudnych czasach zarządy doceniają inicjatywę wdrażania telematyki dla generowania oszczędności.

Monitorując styl jazdy kierowców i kontrolując paliwo w aplikacji zyskujesz wpływ na jego obieg we flocie. My zadbamy o twoje wdrożenie tak, abyś odniósł sukces.

dane telematycznemonitoring gps w regulaminie pracy

Sprawdź, ile paliwa marnuje się w twojej flocie

Uzupełnij formularz, aby przeprowadzić darmowy, niezobowiązujący test Navifleet na 3 samochodach, po którym otrzymasz prognozę oszczędności i poznasz koszt wdrożenia. Zapewnimy ci tyle wsparcia, ile potrzebujesz.

dane telematycznemonitoring gps w regulaminie pracydane telematyczne