Twórz protokoły i sprawdzaj stan techniczny floty

Zrezygnuj z papierowych protokołów, oszczędzaj czas i umożliwiaj kierowcom samodzielne przekazania pojazdów, zachowując kontrolę nad procesem.
Karta nie jest wymagana・Bez zobowiązań
Myślę, że dzięki Navifleet oszczędzam godzinę pracy na każdym przekazaniu samochodu.
Karol Maciejewski
Doradca techniczny serwisu ATP
Elektroniczne protokoły przekazania pojazdów
Przed każdym przekazaniem pojazdu musisz drukować formularz protokołu, umowę, regulaminy, i politykę flotową, a później zebrać kilkanaście podpisów, zeskanować wszystkie dokumenty, uporządkować i przesłać kierowcy? Z naszą aplikacją stworzysz elektroniczny protokół wydania pojazdu w 6 prostych krokach, przez które przeprowadzi Cię aplikacja na smartfonie. Wszystkie dane zostaną automatycznie i bezpiecznie zapisane w chmurze, a odszukanie ich w przyszłości zajmie kilkanaście sekund.
Protokoły robione samodzielnie przez kierowców
Czas jaki zaoszczędzisz zamieniając papierowy protokół przekazania pojazdu na jego elektroniczną wersję to dopiero początek optymalizacji. Prawdziwą różnicę poczujesz, gdy kierowcy będą mogli samodzielnie dokonywać przekazań. Najlepsze jest to, że nadal zachowujesz pełną kontrolę nad procesem i nie tracisz żadnych informacji.
Ocena zewnętrznego i wewnętrznego stanu pojazdu
Aplikacja prowadzi użytkownika przez uporządkowany proces oceny stanu pojazdu. Dla utrzymania przejrzystości proces jest podzielony na 4 kroki:
1. Zgłaszanie szkód zewnętrznych
2. Zdjęcia poglądowe z zewnątrz
3. Szkody wewnętrzne
4. Zdjęcia poglądowe wewnątrz


Jeśli wiesz, że stan pojazdu nie zmienił się  od poprzedniego protokołu, to jako administrator floty nie musisz robić nowych zdjęć. Możesz wczytać poprzednio robione zdjęcia do protokołu! Ta funkcja dodatkowo oszczędza Twój czas.
Odczyty eksploatacyjne
Po wykonaniu fotograficznej dokumentacji stanu pojazdu oraz uszkodzeń, od osoby sporządzającej protokół wymagamy podania kluczowych parametrów eksploatacyjnych, takich jak przebieg oraz poziom paliwa lub naładowania. Jeśli pojazd ma instalację gazową, aplikacja poprosi także o podanie poziomu gazu. Domyślnie licznik jest ustawiony na kilometry, ale można również wybrać licznik motogodzin. Jeśli zarządzasz pojazdem z oboma licznikami, aplikacja może kontrolować je jednocześnie!
Kontrola wyposażenia
Lista wyposażenia jest tworzona osobno dla każdego pojazdu. Oznacza to, że możesz mieć różne spisy wymaganych elementów wyposażenia dla każdego z pojazdów. Każdy element wyposażenia zawiera nie tylko nazwę, ale także pole na notatki, w którym można wpisać numer identyfikacyjny lub przybliżoną lokalizację w pojeździe (np. schowek pasażera, bagażnik, skrzynka z narzędziami). Podczas wypełniania nowego protokołu, obecny stan wyposażenia jest określany na podstawie poprzedniego protokołu z poprzedniego protokołu. Jeśli nic nowego nie dodano i nic nie zginęło, nie musisz podejmować żadnych działań!
Automatycznie tworząca się historia użytkowania
Utrzymywanie rzetelnej historii użytkowania pojazdu jest niezwykle istotne. Dzięki niej można ustalić sprawcę ewentualnego wykroczenia — mandaty z niektórych krajów mogą przychodzić nawet z rocznym opóźnieniem! Nasz system automatycznie rejestruje historię użytkowania pojazdu, niezależnie od tego, czy przekazanie odbywa się z protokołem, czy bez. Aby odtworzyć pełną historię użytkowania, wystarczy kliknąć w szczegóły interesującego Cię pojazdu. Zajmie Ci to mniej niż kilkanaście sekund!
Szybki dostęp do protokołów i umów powierzenia
Czy odnalezienie protokołów przekazania, umów powierzenia, regulaminu korzystania z pojazdu lub innych dokumentów związanych z przekazaniem pojazdu zajmuje Ci dużo czasu? Teraz możesz je wyświetlić jednym kliknięciem, przeglądając dokumenty podpisane z danym użytkownikiem. Dodatkowo, w naszej aplikacji oprócz protokołu przekazania, możesz podpisać z użytkownikiem także takie dokumenty jak np. umowę powierzenia pojazdu lub regulamin korzystania z samochodu.
Podpisz wszystkie wymagane dokumenty podczas przekazania pojazdu
Wiemy, że przekazanie pojazdu jest jedną z okazji, w której masz "pod ręką" Kierowcę i możesz mu przekazać do podpisu wymagane przez Twoją organizację dokumenty. Wiemy, że proces przygotowania tych dokumentów dla każdego kierowcy jest żmudny. Od teraz nie musi taki być! Nasza aplikacja na podstawie wprowadzonych danych pojazdu, użytkownika i spółki automatycznie wypełni Twoje szablony dokumentów i przedstawi je kierowcy do podpisu na podstawie o jego formę zatrudnienia.
Protokół przekazania z logotypem Twoje firmy
To drobiazg, ale wiemy, że bardzo ważny. W prosty sposób możesz spersonalizować protokół przekazania, dodając odpowiednie logo do każdej spółki w systemie
Wygodny podpis na ekranie urządzenia mobilnego
Protokół przekazania, jak również ewentualne dokumenty dodatkowe, które zamierzasz podpisać przy przekazaniu potwierdzicie podpisem na ekranie telefonu lub tabletu.
(!) Podpis na ekranie urządzenia mobilnego ma taki sam walor dowodowy, jak pisemny protokół zdawczo-odbiorczy spisany na papierze.
Warto przeczytać:
Jak prawidłowo przekazać samochód
osobie zatrudnionej w firmie?
Monika Wycykał
Prawniczka
Specjalistka z zakresu prawa gospodarczego
Wszystkie funkcje modułu e-protokoły, dzięki którym Twoja praca będzie bardziej efektywna
Elektroniczne przekazanie pojazdów
Samodzielne przekazania pojazdów między kierowcami
Zawsze aktualna informacja o stanie technicznym pojazdów
Informacja o stanie paliwa i gazu na protokole
Obsługa wielu spółek
Szybki dostęp do dokumentów
Bezpieczeństwo danych
w chmurze
Podpis na ekranie smartfona
Bieżąca informacja o stanie licznika
Chcesz zobaczyć, jak działa moduł elektronicznych protokołów w praktyce?
Sprawdź, jak szybko i skrupulatnie możesz przekazywać pojazdy, również bez Twojego udziału!
Otrzymasz dostęp do bezpłatnego konta na 14 dni

FAQ

1. Czy korzystanie z aplikacji jest skomplikowane?

Aplikacja została stworzona i testowana przez flotowców, którzy codziennie zarządzają flotami oraz na podstawie opinii ponad 100 profesjonalistów. Procesy w aplikacji odwzorowują rzeczywiste potrzeby i wyzwania zarządzania flotą, bez dodatkowego obciążenia pracy.

 2. Jakie są całkowite koszty korzystania z aplikacji?

Całkowity koszt korzystania z aplikacji zależy od liczby pojazdów, które będą przypisane w aplikacji. Koszt za jeden pojazd to 9 zł netto. Do ceny należy doliczyć podatek VAT 23%

3. Jak zapewniane jest bezpieczeństwo i poufność danych?

Dane są zabezpieczone poprzez regularne audyty bezpieczeństwa i przechowywane w chmurze AWS, lidera rynku IaaS (Infrastructure as a Service). Zapewniamy zgodność z RODO i stosujemy najlepsze praktyki branżowe w zakresie ochrony danych. Dokładną informację o przetwarzaniu danych znajdziesz pod linkiem.

4. Czy aplikacja integruje się z innymi systemami i aplikacjami?

Aplikacja działa niezależnie i nie wymaga połączenia z innymi systemami. Nie jest wymagane instalowanie czy korzystanie z dodatkowych narzędzi.

5. Czy konieczne jest przeszkolenie kierowców do korzystania z aplikacji?

Do korzystania z aplikacji przeszkolenie kierowców nie jest konieczne.

6. Na jaki okres podpisuje umowę?

Oferujemy 14-dniowy darmowy okres próbny bez zobowiązań. Po tym okresie umowa jest zawierana na czas nieokreślony, z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

7. Jakie są koszty dodatkowe?

Nie ma żadnych ukrytych kosztów. Opłata obejmuje pełny dostęp do funkcjonalności aplikacji bez dodatkowych opłat.

8. Jaki poziom wsparcia powdrożeniowego oferujecie i czy jest to dodatkowo płatne?

Zapewniamy wsparcie powdrożeniowe prowadzone przez doświadczonego flotowca, który służy pomocą zarówno podczas onboardingu, jak i na każdym etapie użytkowania aplikacji.