Bezpłatne testy Navifleet
w Twojej flocie

Dzięki darmowym testom możesz przetestować telematykę na małym wycinku własnej floty bez nawiązywania długotrwałych umów. Wybierając test w Navifleet unikniesz wdrożenia, które mogłoby nie spełnić twoich oczekiwań.

Umów konsultację floty
Bezpłatne testy Navifleetw Twojej flociePoznaj pełne możliwości Navifleet
Bezpłatne testy Navifleetw Twojej flocieBezpłatne testy Navifleetw Twojej flocie

Poznaj pełne możliwości Navifleet

Poświęcimy czas

Poświęcimy czas

żeby zrozumieć twoje potrzeby i dopasować optymalną formułę testów

Możesz przetestować

Możesz przetestować

na niewielkim wycinku floty sposób działania naszych urządzeń oraz całego systemu

Otrzymasz możliwość sprawdzenia

Otrzymasz możliwość sprawdzenia

naszej obsługi - responsywności i wsparcia podczas wdrożenia

Otrzymasz prognozę

Otrzymasz prognozę

oszczędności we flocie, którą możesz zaprezentować zarządowi

Bezpłatne testy krok po kroku

Zobacz realne rezultaty w zaledwie cztery tygodnie

Przed rozpoczęciem testów

Przed przystąpieniem do testów chcemy poznać potrzeby twoje i floty, którą zarządzasz. Pozwoli to przeprowadzić testy z naciskiem na wybrane przez ciebie priorytety: kontrolę kilometrów prywatnych, poprawę stylu jazdy i obniżenie spalania lub zadbanie o bezpieczeństwo kierowców. Wspólnie wybierzemy kierowców, którzy będą uczestniczyć w teście i zapoznamy ich z systemem. W tym czasie zamontujemy również urządzenia na wybranych pojazdach.

Bezpłatne testy krok po kroku
Przed rozpoczęciem testów

Mamy kilka scenariuszy testów i wybieramy odpowiedni scenariusz ustalając wspólnie z tobą cele, jakie chcesz zrealizować, lub dane, jakie potrzebujesz uzyskać. Poniżej przedstawiamy jeden z wybranych scenariuszy.

Współpraca z Navifleet krok po kroku

Tydzień 1

Wdrożenie kierownika floty

Zapoznajemy z aplikacją Navifleet
Przekazujemy informacje o wirtualnym instruktorze Navifleet Driver
Przekazujemy dostęp do bazy wiedzy
Sprawdzamy, czy urządzenia prawidłowo działają 

Tydzień 2

Wdrożenie kierowców

Wdrażamy kierownika floty w obsługę kluczowych funkcjonalności,
Wdrażamy kierowców w aplikację mobilną
Zapoznajemy kierowców z wirtualnym instruktorem jazdy Navifleet Driver 

Tydzień 3

Tworzymy wyzwanie

Uruchamiamy wyzwanie dla poprawy wybranego elementu dla oszczędności paliwa 
Obserwujemy, jak z wyzwaniem radzą sobie poszczególni uczestnicy,

Tydzień 4

Wspólne omówienie wyników

Podsumowujemy rezultaty testów i zbieramy opinie uczestników 
Omawiamy wyniki indywidualne kierowców, 
Przedstawiamy raport z testu przedstawiający wygenerowane oszczędności oraz estymujemy rezultaty wdrożenia całej floty.
Przedstawiamy efekty zarządowi
Współpraca z Navifleet krok po kroku

Efekty po czterech tygodniach

Prognoza oszczędności we flocie w skali roku
Analiza aktualnego stylu jazdy kierowców
Przygotowanie argumentacji i raportu dla zarządu.
Zobacz przykładowy raport, który przygotowujemy na koniec testów
Efekty po czterech tygodniach

Dowiedz się się więcej o darmowych testach Navifleet

Czy płacę za wynajem urządzeń potrzebnych do testu?

Nie, nie ponosisz żadnych kosztów, test jest w 100% bezpłatny. Nie czuj sie z tym niekomfortowo, dla nas dużą wartością jest to, że możemy ci pokazać, jak może zmienić się zarządzanie flotą z systemem Navifleet.

Nasi klienci doceniają krótki czas oczekiwania na montaż. Posiadamy monterów w każdym większym mieście w Polsce, co oszczędza cenny czas pracowników. Montaż dodatkowych urządzeń dla aktualnych klientów odbywa się nawet do dwóch dni.

Co otrzymam po zakończeniu testu?

Poza raportem podsumowującym testy oraz bazującej na nim argumentacji dla zarządu, otrzymasz sporą dawkę wiedzy. Poznasz nasze narzędzie i dobre praktyki we flotach; dowiesz się, jak reagują kierowcy na telematykę; sprawdzisz, jak działa nasza obsługa klienta i przekonasz się, czy wdrożenie telematyki w twojej firmie da oczekiwany przez ciebie i zarząd rezultat.

Do czego jestem zobowiązany w trakcie testu?

Nie wymagamy od ciebie żadnych dodatkowych działań. Przed rozpoczęciem testu musisz wytypować pojazdy, na których chcesz przeprowadzić test. W trakcie testu piłka jest po naszej stronie i to my zajmujemy się organizacją montażu, szkoleniami z obsługi oraz komunikacji z kierowcami.

Mam napięty kalendarz - ile czasu zajmą mi testy?

Wielu flotowców obawia się, że testy będą ogromnym obciążeniem czasowym w już i tak napiętym grafiku. Testy możemy przeprowadzić w różnych modelach, w zależności od twojej dostępności czasowej. Łącznie w trakcie 4 tygodni testu musisz wygospodarować na nie około 3 godziny, które poświęcimy głównie na szkolenie z obsługi aplikacji oraz spotkanie podsumowujące.

Jak przekonać zarząd do testów?

Jeśli potrzebujesz zgody przełożonego na wykonanie testu, to z naszego doświadczenia wynika, że do zarządu przemawiają prognozy wymiernych oszczędności dla firmy. Symulację oszczędności w skali roku otrzymasz właśnie po darmowych, niezobowiązujących testach. Dzięki nim dowiesz się, ile paliwa uda się zaoszczędzić dzięki telematyce i jak wpływa to na obniżenie kosztów floty. Zwykle jest to wystarczający powód dla zarządu, aby wyrazić zgodę na przeprowadzenie testów. 

Obawiam się, że kierowcy nie będą chcieli wziąć w tym udziału. Co mogę zrobić?

Często spotykamy się z sytuacją, w której flotowiec nie ma możliwości optymalizowania floty z powodu obiekcji kierowców. Jeżeli nie wiesz, jak zakomunikować to kierowcom testy na ich samochodach i wdrożenie telematyki, bez obaw - nasz zespół przygotowuje materiały, które możesz wykorzystać podczas spotkań z pracownikami. Kierowcy dowiedzą się z nich, jakie korzyści osiągną po wdrożeniu telematyki i jak dbamy o ich prywatność.

Jak chroniona jest prywatność kierowców i jakie dane są monitorowane?

W aplikacji dla kierowców są dwa tryby jazdy: służbowy i prywatny. Po wybraniu trybu prywatnego przejazd staje się w pełni anonimowy, a aplikacja nie monitoruje lokalizacji pojazdu. Flotowiec nie może więc sprawdzić odwiedzonych przez pojazd miejsc, ma jednak wciąż w ogólny koszt przejazdu, spalanie oraz ilość pokonanych kilometrów.

W trybie jazdy służbowej aplikacja monitoruje lokalizację i parametry pracy pojazdu na podstawie odczytów z magistrali CAN. To, jakie dane będą przetwarzane przez system, zależy od wybranego modułu.

Dane dotyczące lokalizacji są podawane z dokładnością co do 2-3 metrów. Parametry pracy pojazdu są dokładnie tymi samymi danymi, jakie widzimy na desce rozdzielczej samochodu (prędkość, przebieg i stan paliwa).

Czy potrzebuję zgody CFM lub leasingodawcy na montaż urządzeń?

Montaż lokalizatora jest w pełni odwracalny, dlatego przy zwrocie pojazdów nie ma po nim śladu. Zalecamy jednak poinformowanie CFM o zamiarze montażu telematyki. W razie potrzeby nasz Zespół Techniczny przekazuje do CFM-u pełną specyfikację wybranych urządzeń oraz chętnie odpowiada na wątpliwości ze strony właściciela pojazdu.

Jak monitoring GPS wpływa na stan naładowania i pracę akumulatora?

Urządzenie, które jest poprawnie skonfigurowane, nie ma istotnego wpływu na stan naładowania akumulatora. Lokalizator na postoju przechodzi w tzw. tryb oszczędzania energii i ogranicza częstotliwość transmisji danych do przesyłu co 2 godziny. Podczas prowadzenia samochodu dane zbierane są w czasie rzeczywistym i wysyłane są nawet co kilka sekund.

Chcesz przeprowadzić testy Navifleet w swojej flocie?

Wielu naszych klientów posiadało kiedyś system telematyczny, który zakupili bez testów. W trakcie korzystania okazywało się, że telematyka nie odpowiadała na ich potrzeby, ale byli związani wieloletnią umową, której zerwanie skutkowało opłaceniem dodatkowych kar.

Stawiamy na transparentność. Możesz przetestować nasz system całkowicie za darmo, bez żadnych zobowiązań. Twój feedback o naszej aplikacji jest dla nas najważniejszy - również wtedy, jeśli po testach nie zdecydujesz się na nasze usługi. Po prostu zależy nam na stałym udoskonalaniu produktu.

Z każdym klientem podpisujemy umowę z miesięcznym okresem wypowiedzenia, bez żadnych kar. Możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

dane telematycznemonitoring gps w regulaminie pracy

Dowiedz się za darmo, o ile możesz obniżyć koszty floty

Zapisz się na darmowy, niezobowiązujący test Navifleet na 3 samochodach, po którym otrzymasz prognozę oszczędności we flocie i poznasz koszt wdrożenia Navifleet. Zapewnimy ci tyle wsparcia, ile potrzebujesz.

dane telematycznemonitoring gps w regulaminie pracydane telematyczne