Wciśnij enter, aby wyszukać
Navifleet blog / Pojazdy ciężarowe  / Monitoring GPS prawdę ci powie. Czyli jak rozliczyć pracę poszczególnych kierowców.

Monitoring GPS prawdę ci powie. Czyli jak rozliczyć pracę poszczególnych kierowców.

W jaki sposób precyzyjnie rozliczyć czas pracy poszczególnych kierowców? To pytanie zadaje sobie każdy, to zarządza flotą pojazdów służbowych. Nieistotne czy są to floty transportowe czy handlowe, odpowiedź zwykle nastręcza wielu trudności. W przypadku pojazdów ciężarowych jest to ułatwione ze względu na obowiązek posiadania tachografu, jednakże co począć, gdy zarządzamy pojazdami dostawczymi do 3.5t bądź pojazdami osobowymi? Otóż najskuteczniejszym remedium na ten problem jest instalacja monitoringu GPS wraz z systemem identyfikacji Dallas.

klucz dallas immobiliser DP2 DP2C 24V

Czym jest ów system Dallas?

Jest to amerykański system automatycznej identyfikacji szeroko rozpowszechniony immobilizerach, alarmach, domofonach. Składa się on z czytnika i identyfikatora-pastylki z niepowtarzalnym kluczem.

Zastosowanie w monitoringu pojazdów.

Czytnik Dallas podłączany jest do lokalizatora. Celem uruchomienia pojazdu kierowca przykłada pastylkę, która za pomocą magnesu neodymowego jest umiejscawiana w czytniku. Prawidłowy odczyt pastylki sygnalizują palące się diody. Dzięki specjalnemu przekaźnikowi, który jest montowany wraz z czytnikiem, nie ma możliwości rozruchu silnika bez przyłożenia pastylki do czytnika.

Jakie korzyści oferuje system Dallas?

 

Rozliczanie czasu pracy wg kierowców

Funkcjonalność ta jest szczególnie istotna, gdy dany pojazd użytkuje więcej niż kierowca. Czytnik wespół z raportem o nazwie łączny czas pracy kierowców, który jest dostępny w systemie NaviFleet, umożliwia precyzyjne określenie czasu pracy poszczególnych użytkowników.

Tryb pracy służbowej i prywatnej
Kierowca posiada 2 pastylki, po jednej dla każdego trybu. System pozwala na generowanie raportu, który umożliwia precyzyjne określenie do jakich celów użytkowany jest pojazd.

Zabezpieczenie
Uniemożliwienie korzystania z pojazdu osobom niepożądanym – pastylki przypisane do pojazdów. Identyfikacja stosowana jest w naszym systemie zabezpieczenia przed kradzieżą.

Identyfikację kierowcy
Pastylka przypisana do kierowcy-uniemożliwia również korzystanie z pojazdu osobom niepożądanym.

 

Reasumując instalacja monitoringu GPS wraz z systemem identyfikacji Dallas, w firmowej flocie pojazdów pozwali Ci znaleźć odpowiedź na pytania kto i jak długo eksploatował Twój pojazd. Ochrona antykradzieżowa dostaniesz gratis!

Bądz na bieżąco z nowymi artykułami
1 Komentarz
  • Odpowiedz 17 czerwca 2015 01:01

    Website

    Excellent web site you have here.. It’s hard to find quality writing like yours these days. I really appreciate people like you! Take care!!|

Napisz komentarz