Zarządzaj flotą techniczną bez ingerencji w pracę serwisantów czy monterów

Dostarczamy dane tobie i przełożonym kierowców.
Generuj raporty, nadzoruj procesy i oszczędzaj.

  • raporty i subkonta dla kierowników i dyrektorów
  • zdalny dostęp do stanu liczników
  • rozliczanie jazdy prywatnej
Bezpłatna konsultacja
Zarządzaj flotą techniczną bez ingerencji w pracę serwisantów czy monterówZarządzaj flotą techniczną bez ingerencji w pracę serwisantów czy monterów
Zarządzaj flotą techniczną bez ingerencji w pracę serwisantów czy monterówZarządzaj flotą techniczną bez ingerencji w pracę serwisantów czy monterów

Wspieramy kierowników flot technicznych
w odnoszeniu sukcesu

Zobacz, w czym możemy ci pomóc
rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Sprawdzaj lokalizację kierowców
lub udostępnij ją ich przełożonym

Za pomocą monitoringu pojazdów od Navifleet możesz precyzyjnie, w czasie rzeczywistym kontrolować lokalizację pojazdów. Jeśli twój zespół jest rozbudowany, możesz bezpłatnie utworzyć kierownikom innych działów konta w naszej aplikacji. To pozwoli im generować raporty o tym, w jakich strefach poruszali się ich pracownicy i jakie punkty odwiedzili. Zobacz przykładowy raport postojów od Navifleet.

dane telematycznemonitoring gps w regulaminie pracydane telematyczne

Niezakłócona praca monterów,
serwisantów i inżynierów

Wiemy, że dla inżynierów i pracowników serwisowych czas dojazdu do zdarzenia jest najważniejszy. Z Navifleet możesz realizować cele flotowe, takie jak obniżanie kosztów, bez zakłócania pracy kierowców. Moduł “Analiza stylu jazdy” dba o ekonomikę jazdy, ale jazda ekonomiczna nie oznacza, że dojedziemy znacznie później do celu.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Niezawodna identyfikacja kierowców

Możesz przypisać użytkownika do pojazdu i wprowadzić identyfikacja RFID bądź bluetooth. Dzięki temu zawsze będziesz mieć aktualną informację o tym, kto w danym momencie prowadził pojazd. Znalezienie osoby odpowiedzialnej za mandat z fotoradaru nie będzie już czasochłonnym wyzwaniem, podobnie jak sprawdzenia czasu postoju oraz czasu rozpoczęcia i zakończenia pracy.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Dostęp do wiarygodnych danych dla zarządu
i kluczowych dyrektorów

W mniej niż 60 sekund utworzysz raport dla siebie i zarządu lub bezpośrednich przełożonych kierowców. Oferujemy darmowe subkonta, które możesz przyznać wybranym pracownikom i zapewnić im ciągły dostęp do potrzebnych informacji. Dzięki temu przełożeni kierowców sami będa mogli zdobywać potrzebne im dane, nie zabierając ci cennego czasu.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Aktualne stany liczników pojazdów
zawsze pod ręką

Dzięki telematyce we flocie nie musisz zdobywać informacji na temat stanu licznika od kierowców. Wiemy, że jest to czasochłonne i często wymaga dodatkowej weryfikacji tego, czy otrzymane dane są prawdziwe. W aplikacji Navifleet sprawdzenie aktualnego stanu licznika zajmuje kilka sekund a dane są dokładnie takie, jak w kokpicie samochodu. Zobacz przykładowy raport przebiegu od Navifleet.

dane telematycznemonitoring gps w regulaminie pracydane telematycznemonitoring gps w regulaminie pracy

Gotowy raport kilometrów prywatnych
i służbowych

Wybierając Navifleet nie musisz opierać się na deklaracjach pracowników, by poznać przebieg i ilość spalonego paliwa podczas jazdy prywatnej. Raz w miesiącu otrzymasz gotowy raport, który pokazuje kilometry służbowe i prywatne wszystkich użytkowników pojazdów. Zobacz przykładowy
raport jazdy służbowo-prywatnej od Navifleet.

Rodo po ludzku. 

Stawiamy na zrozumiałe zapisy prawne - zobacz, jak dbamy o prywatność kierowców.

Zobacz
rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Sprawdzony partner dla flot technicznych

Poznaj efekty współpracy z Navifleet

Brak dopłat do CFM

Brak dopłat do CFM

Koniec z dodatkowymi kosztami za przekroczenie limitu kilometrów.

5 podkładów mapowych

5 podkładów mapowych

Możesz skorzystać z mapy, która w konkretnej lokalizacji daje dane, jakich potrzebujesz - np. numery budynków.

Mniejsze ryzyko utraty prawa jazdy

Mniejsze ryzyko utraty prawa jazdy

Nasza aplikacja identyfikuje brawurowych kierowców i pomoże im poprawić swój styl jazdy.

Monitoring zużycia paliwa

Monitoring zużycia paliwa

Dowiesz się o wszystkich naruszeniach przy użyciu karty paliwowej.

Obniżenie kosztów

Obniżenie kosztów

Mniejsze wydatki na paliwo i niższe koszty eksploatacyjne.

Komfort pracy

Komfort pracy

Nie musisz wprowadzać tych samych danych do kilku systemów dzięki integracji API.

Funkcje, które robią różnicę

Poznaj pozostałe korzyści

Mamy wiedzę i chcemy się nią dzielić

Wiemy, jak mocno floty techniczne różnią się od flot handlowych. W trakcie współpracy zapewniamy ekspertów z wieloletnim doświadczeniem, którzy dbają o sukces wdrożenia i przekazują najlepsze praktyki dotyczące flot technicznych. Możesz korzystać z naszej wiedzy i szybciej usprawniać funkcjonowanie swojej floty. 
Mamy wiedzę i chcemy się nią dzielić

Bezpłatne szkolenie flotowca i wszystkich osób, które będą korzystać z systemu

Całkowicie za darmo wdrażamy ciebie i twoich współpracowników w pełną obsługę systemu. Nie musisz także martwić się rosnącą liczbą użytkowników, którzy powinni mieć dostęp do systemu, ponieważ możesz tworzyć dla nich nielimitowaną liczbę darmowych kont dostępu.
Bezpłatne szkolenie flotowca i wszystkich osób, które będą korzystać z systemu

Darmowe testy na niewielkim
wycinku floty

Możesz przetestować naszą aplikację całkowicie za darmo we własnej flocie. Nie ryzykujesz wdrożenia, które może nie przynieść korzyści. Dodatkowo pomożemy ci przygotować realne argumenty, które możesz wykorzystać do przekonania zarządu do wdrożenia telematyki. Nie musisz podejmować ważnych decyzji, których skutki trudno odwrócić.
Darmowe testy na niewielkimwycinku floty

Wsparcie, którego potrzebujesz

W Navifleet najbardziej zależy nam na realnych sukcesach klientów, dlatego każdy klient otrzymuje wsparcie indywidualnego opiekuna. Success Manager pomoże ci zrealizować cel wdrożenia naszego systemu np. poznać źródła start paliwa lub kontrola kilometrów prywatnych.
Wsparcie, którego potrzebujesz

Wsparcie komunikacyjne

Jeśli wdrażasz telematykę po raz pierwszy i obawiasz się, jak przyjmą to kierowcy, chętnie pomożemy. Nasz zespół przygotowuje gotowe materiały, które możesz wykorzystać podczas spotkań z pracownikami, aby rozwiać ich wątpliwości dotyczące prywatności.
Wsparcie komunikacyjne

Proste umowy bez ukrytych kar

Nie podpisujemy wieloletnich umów, których nie można wypowiedzieć. Umowa z Navifleet ma tylko jedną stronę i nie zawiera kruczków prawnych. Jeśli system nie spełnia twoich potrzeb, możesz zrezygnować w każdym momencie. Wierzymy, że tylko podejście oparte na zadowoleniu klienta daje szansę na długotrwałą współpracę.Zobacz, jak wygląda umowa z najmem urządzeń lub bez.
Proste umowy bez ukrytych kar

Dowiedz się, jak pomagamy flotom technicznym

Czy jazda ekonomiczna wydłuża czas jazdy?

Nie, lub w niektórych warunkach tylko nieznacznie. Jak pokazały liczne testy drogowe, jazda ekonomiczna w warunkach umiarkowanego natężenia ruchu nie wydłuża istotnie czasu podróży, ponieważ średnia prędkość rośnie tylko nieznacznie podczas krótkotrwałych jazdy z większą prędkością. Największe różnice w czasie podróży między jazdą dynamiczną a ekonomiczną odnotujemy, gdy ruch na drodze jest znikomy. Zużycie paliwa, stres, zmęczenie, ryzyko zdobycia punktów karnych, lub zatrzymania prawa jazdy jednoznacznie wskazują, że nie warto jeździć agresywnie po drogach publicznych

Jak przekonać zarząd do telematyki?

Z naszego doświadczenia wynika, że zarząd przekonuje się do wdrożenia telematyki, po zapoznaniu się z prognozami wymiernych oszczędności dla firmy. Symulację oszczędności w skali roku otrzymasz po darmowych, niezobowiązujących testach. Dzięki nim dowiesz się, ile paliwa uda się zaoszczędzić dzięki telematyce i jak wpływa to na obniżenie kosztów floty. Dowiedz się więcej o darmowych testach.

Jak dbamy o prywatność kierowców i jakie dane są monitorowane?

W aplikacji dla kierowców są dwa tryby jazdy: służbowy i prywatny. Po wybraniu trybu prywatnego przejazd staje się w pełni anonimowy, a aplikacja nie monitoruje lokalizacji pojazdu. Flotowiec nie może więc sprawdzić odwiedzonych przez pojazd miejsc, ma jednak wciąż w ogólny koszt przejazdu, spalanie oraz ilość pokonanych kilometrów.

W trybie jazdy służbowej aplikacja monitoruje lokalizację i parametry pracy pojazdu na podstawie odczytów z magistrali CAN. To, jakie dane będą przetwarzane przez system, zależy od wybranego modułu w aplikacji.

Dane dotyczące lokalizacji są podawane z dokładnością do 2-3 metrów. Parametry pracy pojazdu są z taką dokładnością, jaką widzimy na desce rozdzielczej samochodu (prędkość, przebieg i stan paliwa).

Czy potrzebuję zgody CFM lub leasingodawcy na montaż urządzeń?

Montaż nie pozostawia śladu w pojeździe i jest w pełni odwracalny. Zalecamy jednak poinformowanie CFM o zamiarze montażu telematyki. W razie potrzeby nasz Zespół Techniczny przekazuje do CFM-u pełną specyfikację wybranych urządzeń oraz chętnie odpowiada na wątpliwości ze strony właściciela pojazdu.

Jak monitoring GPS wpływa na stan naładowania i pracę akumulatora?

Urządzenie, które jest poprawnie skonfigurowane, nie ma istotnego wpływu na stan naładowania akumulatora. Lokalizator na postoju przechodzi w tzw. tryb oszczędzania energii i ogranicza częstotliwość transmisji danych. Podczas prowadzenia samochodu dane zbierane są w czasie rzeczywistym i wysyłane są nawet co kilka sekund.

Ile to kosztuje, jak wygląda umowa i ile trwa montaż?

Miesięczny koszt systemu dla jednego pojazdu jest mniejszy niż koszt 10 litrów paliwa. Umowa ma prostą i przyjazną formę, nie zawiera trudno brzmiących zwrotów i pozwala ci na zrezygnowanie z naszych usług w każdej chwili. Zobacz, jak wygląda umowa z najmem urządzeń lub bez.

Potrzebujemy około 1h aby zamontować urządzenie do jednego pojazdu. W praktyce czas realizacji zadania dla floty liczącej ponad 200 pojazdów to około 2-3 tygodnie. Mamy monterów w każdym większym miejscu w Polsce, co znacznie usprawnia montaż.

Dostęp do danych, na których można polegać

Telematyka to połączenie monitoringu GPS z narzędziami umożliwiającymi kontrolę floty. Stworzyliśmy aplikację, która pozwala na sprawdzenie lokalizacji pracownika zgodnie z zasadami RODO i generowanie oszczędności przez weryfikację tankowań, czy też paliwa zużytego prywatnie.

Wdrożenie telematyki do floty, w której kierowcami są inżynierowie, monterzy czy serwisanci jest wyzwaniem. Robiliśmy to już wiele razy, dlatego wiem jak zrobić to efektywnie. Każdemu klientowi zapewniamy indywidualnego opiekuna, który bierze odpowiedzialność za sukces wdrożenia. 

dane telematycznemonitoring gps w regulaminie pracy

Chcesz obniżyć koszty floty bez ingerowania w pracę kierowców?

Umów się na bezpłatną, 30-minutową konsultację z Piotrem, szefem rozwoju produktu, po której otrzymasz dedykowane rekomendacje dla swojej floty.

dane telematycznemonitoring gps w regulaminie pracydane telematyczne