W wielu firmach pracownicy mają możliwość używania samochodu służbowego do celów prywatnych. Niemałym wyzwaniem jest oszacowanie, jakie koszty ponosi firma oferując takie benefity, nie mówiąc już o samym rozliczaniu limitów kilometrów prywatnych. Bez telematyki jest to praktycznie niemożliwe.
Aplikacja Navifleet daje możliwość generowania raportów przedstawiających to, ile kilometrów prywatnych zrobili nasi kierowcy oraz ile paliwa zużyli wykonując te trasy. Dzięki temu dokładnie wiesz jak wykorzystywane są pojazdy służbowe, jak rozliczyć kierowców za przejazdy prywatne oraz ile to kosztuje firmę. Zobacz przykładowy raport jazdy służbowo-prywatnej od Navifleet.
Wiedząc, ile paliwa kierowcy spalają używając auta służbowego do celów prywatnych, można uszczelnić obieg finansowy i zastosować skuteczne metody regulacji wykorzystania pojazdów. Konkretne wartości, które flotowiec ma cały czas pod ręką oraz podejmowane na ich podstawie działania, wyeliminują nadużycia kierowców oraz wygenerują oszczędności.
Funkcja jazdy służbowej i prywatnej adresuje wszelkie obawy kierowców dotyczące prywatności. Oznaczając w swojej aplikacji mobilnej dany przejazd jako prywatny, ukrywają swoją pozycję na mapie. Kierownik floty nie widzi dokładnego położenia pojazdu, jednak nadal ma dostęp do parametrów pracy pojazdu, stylu jazdy kierowcy i podsumowania kilometrów zrobionych w trybie prywatnym.
Jeżeli telematyka jest dla ciebie narzędziem wyłącznie do kontroli stylu jazdy lub innych parametrów pracy pojazdów, możesz zdecydować się na permanentne włączenie trybu prywatnego. Otrzymasz potrzebne dane a lokalizacja kierowców będzie cały czas ukryta.
Komunikacja z kierowcami powinna być oparta na otwartości i szczerości. Należy poinformować pracowników w jakim celu wdrożona będzie telematyka i jak to wpłynie na ich pracę. Warto również wysłuchać obaw kierowców i merytorycznie na nie odpowiedzieć (funckje aplikacji Navifleet rozwiewają wszystkie wątpliwości dotyczące prywatności).
Wdrożenie monitoringu GPS należy poprzedzić poinformowaniem kierowców o takim przedsięwzięciu (w przypadku, gdy pojazdy są wykorzystywane wyłącznie w celach służbowych) lub uzyskać od nich pisemną zgodę (jeśli kierowcy mają możliwość korzystania z samochodu służbowego do celów prywatnych).
Dane lokalizacyjne mają dokładność do 2-3 metrów. Parametry pracy (prędkość, przebieg i stan paliwa) są natomiast dokładnym odwzorowaniem tego co widzimy na desce rozdzielczej pojazdu.
Aplikacja Navifleet oferuje takie raporty jak:
Z każdym klientem podpisujemy umowę na czas nieokreśony z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Nie musisz się martwić kruczkami prawnymi i zobowiązaniem na długie lata. Koszt miesięcznego abonamentu zależy od wybranych modułów (np. moduł Analiza Stylu Jazdy to koszt 20 zł netto miesięcznie). Zobacz, jak wygląda umowa z najmem urządzeń lub bez.