Monitorowanie turnieju piłkarskiego – Case Study współpracy NaviFleet i międzynarodowej organizacji piłkarskiej

Co łączy NaviFleet z organizacją piłkarską? Monitorowanie online!

Od maja 2019 roku, w pojazdach, którymi podróżują zawodnicy (i nie tylko oni!) podczas imprez organizowanych przez dużą organizację piłkarską, zainstalowane są nasze systemy telematyczne! W tej historii sukcesu opowiadamy więcej na temat tego projektu.
Organizacja imprez sportowych to ogromne wyzwanie logistyczne. Jego częścią jest zapewnienie transportu dla zawodników oraz innych osób, zaangażowanych w całe przedsięwzięcie – sędziów, działaczy, VIPów. Często samochody muszą pokonywać setki kilometrów i nie da się z góry określić, jak wiele czasu zabierze przejazd ani przewidzieć ewentualnych problemów na drodze. W celu sprawnego zarządzania organizatorzy muszą więc wiedzieć, gdzie znajdują się poszczególne pojazdy i o której dotrą do celu, a informacje o każdym potencjalnym opóźnieniu powinny docierać na bieżąco.

Rozwiązanie telematyczne pozwala na sprawne zarządzanie procesem, planowanie podróży, a finalnie na zadowolenie ważnych osobistości ze świata piłki, które w szybki i bezpieczny sposób docierają do celu. Klient zgłosił potrzebę zamówienia urządzeń, umożliwiających monitorowanie online w czasie rzeczywistym położenia pojazdów, wykorzystywanych do transportu podczas imprezy sportowej. Istotnym wymaganiem była możliwość samodzielnego demontażu i zamontowania urządzeń z powrotem – związana z faktem, że imprezy pod patronatem tej federacji piłkarskiej organizowane są na całym świecie, lokalizatory powinny więc móc służyć wielokrotnie, w różnych samochodach.

monitorowanie online

Proces wdrożenia

Wdrożenie urządzeń nastąpiło podczas organizowanego w Polsce turnieju piłkarskiego. W trakcie jego trwania piłkarze, sędziowie i działacze poruszali się samochodami wyposażonymi w telematykę Navifleet między stadionami, hotelami oraz lotniskami.

Klient otrzymał lokalizatory do ponad 100 pojazdów – ze specjalnym dedykowanym brandem, przygotowanym pod wymagania inwestora. Wszystkie urządzenia były używane podczas imprezy – zainstalowano je zarówno w samochodach osobowych, jak i busach oraz autobusach. Uniwersalność rozwiązania sprawia, że może ono pracować zarówno w samochodzie osobowym z instalacją 12V jak i w autobusach 24V.

Specjalna aplikacja umożliwia na bieżąco monitorowanie online  pojazdów, ułatwiając w ten sposób koordynację imprezy. Poza lokalizacją dostarcza także informacji o ewentualnym przekroczeniu prędkości – ze względu na bezpieczeństwo zawodników i innych gości podwykonawcy zatrudnieni do przewozów zobowiązani są zachować na drogach ostrożność. Zaawansowany system aplikacji pozwolił klientowi na tworzenie drzewka hierarchii – nadawanie różnym osobom różnego poziomu uprawnień, tak by w zależności od poziomu dostępu osoba korzystająca z aplikacji widzi jedynie dane konkretnych pojazdów.

Aby ułatwić klientowi posługiwanie się systemem, przeprowadziliśmy szkolenie z jego obsługi w siedzibie działu transportu w Łodzi. Klient otrzymał także od nas specjalny, pięćdziesięciocalowy monitor, na którym można w trybie ciągłym śledzić pozycję wszystkich pojazdów

monitorowanie online

Telematyka Navifleet dla organizacji piłkarskiej

Urządzenia i aplikację przetestowano na terenie Polski podczas imprezy sportowej – zostały one bardzo pozytywnie ocenione przez klienta.
Hardware przygotowano w taki sposób, aby ich rotacja (montaż w innych pojazdach) była możliwie prosta. Dzięki temu po zakończeniu turnieju mogły zostać zabrane przez przedstawicieli organizacji, w celu wykorzystywania podczas kolejnych imprez.

Fakty

  • Urządzenia telematyczne zamontowaliśmy w ponad 100 pojazdach.
  • Aplikacja, pozwala organizatorom imprez piłkarskich śledzić położenie pojazdów w czasie rzeczywistym.
  • Prosty montaż urządzeń pozwala rotować sprzętem.
  • Wdrożyliśmy dedykowany branding urządzeń oraz aplikacji.
  • Przeprowadziliśmy szkolenie z zakresu obsługi systemu.
  • Dostarczyliśmy monitor umożliwiający śledzenie pojazdów w trybie ciągłym.
  • Czas wdrożenia: tydzień
monitorowanie online

Jacek Stężowski

Content Manager

Inżynier z lekkim piórem. Z przyjemnością łączę pasję do pisania i fascynację nowinkami technologicznymi.

Mogą Cię zainteresować

Brak postów