Najciekawsze eventy dla Fleet Managerów w 2020 roku

Śledzenie flotowych trendów, zdobywanie nowej wiedzy, poznawanie produktów wchodzących na rynek i poszukiwanie rozwiązań, które pomogą w usprawnieniu zarządzania flotą, to ważne obowiązki dla każdego dobrego kierownika floty. Zapraszamy do zapoznania się z przygotowaną przez nas listą pt. “Eventy dla fleet managerów”, w ramach których można poszerzyć horyzonty i zdobyć bezcenną wiedzę.

W branży flotowej istotne są elastyczność, innowacyjność oraz monitorowanie trendów na rynku. Nowe technologie, dynamiczne przemiany w motoryzacji i ciągłe szukanie nowatorskich rozwiązań przez konkurencję sprawiają, że każdy kierownik floty powinien śledzić branżowe nowości. Pomocne są przy tym różnego rodzaju eventy dla fleet managerów. Szkolenia, pozwalające zdobyć nowe kompetencje, konferencje, sprzyjające wymianie doświadczeń, pokazy i testy, podczas których prezentowane są nowe modele samochodów czy aplikacje, mogą pomóc w usprawnieniu zarządzania flotą – oraz jej udoskonaleniu.

W poniższym zestawieniu prezentujemy listę “eventy dla fleet managerów”, które zostały zapowiedziane na rok 2020. Znajdziecie na niej różnorodne wydarzenia: duże konferencje o flotowych trendach, całodniowe szkolenia dotykające rozmaitych zagadnień (przepisy, bezpieczeństwo, ekoflota), jak i pojedyncze wykłady, przeznaczone dla osób zainteresowanych konkretną tematyką.

 • Flotowe Prawo – Samochody w firmie 2020
  30 stycznia, Novotel Warszawa Aiport
  – Spotkanie konferencyjno – szkoleniowe

Jednodniowy event, w ramach którego zostaną omówione zagadnienia prawne, istotne z punktu widzenia firm, które dysponują flotą samochodową. W ramach szkoleń uczestnicy poznają bieżącą interpretację przepisów, powiązanych z działalnością flotową i dowiedzą się, czy 2020 rok przyniesie ważne zmiany prawne. Podczas wykładów, prowadzonych przez specjalistów (prawnicy oraz doradcy podatkowi), podjęte zostaną m.in. tematy takie jak odliczanie VAT od samochodów, praktyka stosowania RODO w firmach korzystających z flot czy prawne aspekty powiązane z leasingiem.

 • Akademia Navifleet
  Cały rok, online
  – Cykl szkoleń webinarowych oraz podcastów

Akademia Navifleet, czyli cykl eventów dla fleet managerów, a raczej szkoleń webinarowych oraz podcastów, dla osób zarządzających flotami. Podczas darmowych szkoleń, przybliżane będą między innymi tematy dotyczące jazdy ekologicznej, poprawy bezpieczeństwa floty, sposobów na optymalizowanie kosztów jej funkcjonowania oraz technik i narzędzi ułatwiających pracę fleet managerów. Najbliższa edycja dotyczyć będzie trendów w zarządzaniu flotą na rok 2020. Jeśli Twoim zadaniem jest obsługa procesów flotowych, nie możesz przegapić tego wydarzenia.

 • Plebiscyt flotowy Fleet Derby
  styczeń – czerwiec 2020

Fleet Derby 2019 to już 9. edycja ogólnopolskiego plebiscytu produktów i usług niezbędnych do zarządzania autem firmowym. Plebiscyt Fleet Derby to także prezentacja nowych technologii i rozwiązań biznesowych oraz promocja osobowości flotowych. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem strony internetowej www.fleetderby.pl od stycznia do czerwca 2020r.

 • Akademia Fleet Managera – edycja zimowa

  4 – 6 lutego, hotel Stok, Wisła
  – Spotkanie SKFS

Spotkania w ramach Akademii Fleet Managera organizowane są cyklicznie – w ich ramach menagerowie aut firmowych uczestniczą w szkoleniach tematycznych, zajęciach integracyjnych, pozwalających nawiązać branżowe kontakty oraz często także w testach samochodów flotowych. Tematem przewodnim tegorocznego szkolenia jest optymalizowanie kosztów floty. Poza szkoleniem i spotkaniem integracyjnym, zaplanowano także grę motoryzacyjną, podczas której uczestnicy siądą za kierownicami aut marek, często wchodzących w skład polskich flot.

 • Kobieca Flota
  10-11 marca, Dolina Charlotty
  – Spotkanie dla fleet managerek

W tym roku odbędzie się już 7. edycja Kobiecej Floty. To dwudniowe spotkanie, podczas którego spotykają się fleet managerkami, dyrektorki, decydentkami branży flotowej. Poruszane będą takie tematy jak optymalizacja kosztów we flocie, analiza TCO oraz TCM, ujednolicenie standardów flotowych czy elektromoblilność. Osobny panel będzie też poświęcony kompetencjom zarządczym. Uczestniczki  mają także możliwość jazd testowych.

Więcej na: http://kobieca-flota.pl/

 • Flotowe Trendy 2020
  7 kwietnia, Warszawa
  – Konferencja/Targi/Networking

Kolejna edycja jednej z najważniejszych konferencji flotowych w Polsce. W rankingu “Eventy dla fleet managerów”, znalazła się nie bez powodu. Podczas wydarzenia organizowane są liczne prelekcje i debaty, dotyczące przede wszystkim nowych rozwiązań powiązanych z branżą oraz przemian, na jakich dochodzi na rynkach motoryzacyjnych i flotowych. Więcej informacji na stronie: https://flotowetrendy.com.pl/

 • Konferencja i jazdy testowe Fleet Electric Day
  Warszawa, 22 kwietnia 2020

Fleet Electric Day to autorski i unikalny projekt, polegający na propagowaniu pojazdów z napędami alternatywnymi oraz krzewieniu wiedzy na temat elektromobilności. Jednodniowy event łączy w sobie: konferencję o elektromobilności oraz test samochodów z alternatywnymi napędami (którego celem jest porównanie ze sobą dostępnych na polskim rynku samochodów elektrycznych, hybrydowych i plug-in).

Więcej na: https://napedyalternatywne.pl/

 • Plebiscyt Fleet Awards

  Kwiecień – Maj –
  Głosowanie internetowe + Wielki Test Flotowy

Plebiscyt tradycyjnie składa się z 2 integralnych części – głosowania internetowego (w ponad 30 kategoriach dotyczących aut flotowych oraz usług) oraz Wielkiego Testu Flotowego. Głosowanie internetowe zwyczajowo rozpoczyna proces zbierania głosów w całym Plebiscycie i trwa 30 dni. Podczas Wielkiego Testu Flotowego fleet managerowie mają z kolei okazję przetestować pojazdy nominowane w Plebiscycie. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymują statuetki podczas Gali wręczenia nagród.

 • Testy samochodów flotowych Fleet Cars&Vans, Auto Premium
  okolice Warszawy, 27 maja 2020

Fleet Cars & Vans, Auto Premium to testy samochodów flotowych z różnych segmentów na profesjonalnym torze jazdy. Wyjątkowa okazja dla fleet managerów do zapoznania się z ofertą samochodów osobowych i dostawczych oraz premium. Uczestnicy podzieleni na małe zespoły będą mieli do dyspozycji kilka modułów tematycznych i testowych.

Więcej na: https://www.fleetcarsandvans.pl/

 • Fleet Management Forum, część I
  4 czerwca
  – Szkolenie/Networking

Event szkoleniowo – networkingowi, odbywający się pod hasłem „Skuteczne praktyki flotowe”. Podstawowe zagadnienia, jakie będą omawiane w ramach wykładów i warsztatów w pierwszej części wydarzenia, dotyczą tematyki ekofloty, mobilności, telematyki, polityki samochodowej oraz przepisów powiązanych z branżą flotową.

 • Targi Wiedzy III edycja: Alternatywne napędy we flotach
  4 – 5 czerwca, Ranczo pod Bocianem, Przypki
  – Konferencja/Szkolenie/Spotkanie SKFS/Testy samochodów flotowych

Wydarzenie przeznaczone dla wszystkich, zainteresowanych alternatywnymi napędami i ekologią. Jego uczestnicy otrzymają szansę na poszerzenie swojej wiedzy podczas serii wykładów o napędach alternatywnych i nowościach w branży motoryzacyjnej. Dodatkowo, będą mieli możliwość wziąć udział w jazdach testowych aut o napędach alternatywnych.

 • Warsaw Fleet Expo
  3 września, Ptak Warsaw Expo, Nadarzyn
  – Targi

Warsaw Fleet Expo to doskonała okazja do zapoznania się z nowymi modelami aut osobowych i dostawych, ale także pojazdów dedykowanych flocie i z najnowszymi rozwiązaniami flotowymi. Targi odwiedza ponad stu dwudziestu wydawców – zarządzający flotą mają więc szansę poznać kompleksową ofertę producentów, przygotowaną specjalnie z myślą o flotach.

 • Fleet Management Forum, część II
  29 września
  – Szkolenia/Networking

Kolejna część cyklu szkoleń, odbywających się pod przewodnim hasłem „Skuteczne praktyki flotowe”. We wrześniu wykłady i warsztaty skupią się wokół tematyki ubezpieczeń, serwisu, ograniczania i likwidacji szkód oraz części. Prelegenci będą omawiać m.in. zagadnienia związanie z zawieraniem umów flotowych z zakładem ubezpieczeń, kosztach składek ubezpieczeniowych oraz zwiększaniu bezpieczeństwa floty.

 • V Targi EkoFlota 2020
  Październik, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Poznań

W ramach Targów EkoFlota w Poznaniu przez trzy dni wystawcy prezentują produkty i rozwiązania mające związek z ekologiczną motoryzacją oraz elektromobilnością. Największe marki motoryzacyjne wystawiają ekologiczne modele samochodów i pojazdów – m.in. auta z napędami hybrydowymi lub elektryczne, a także ekologiczne jednośladowce. Na Targach uczestnicy mogą podziwiać nie tylko modele pojazdów – lecz także inne produkty, wspomagające ekologiczną jazdę (np. ładowarki i stacje ładowania).

Więcej informacji na stronie: https://menadzerfloty.pl/ekoflota/

 • Szkolenie dla managerów aut firmowych Fleet Management Training
  Białka Tatrzańska, 7 – 9 października 2020

Fleet Management Training to ogólnopolskie szkolenie dla managerów zarządzających flotą samochodową w firmach. Celem szkolenia jest zapoznanie się z bieżącymi aspektami polityki flotowej w firmach i najnowszymi rozwiązaniami dla flot. Podczas szkolenia odbędą się wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne. Zostaną także zaprezentowane nowe modele aut oraz produkty i usługi flotowe.

 • Fleet Management Forum, część III
  4 listopada
  – Szkolenia

Trzecia – i w 2020 ostatnia – część Fleet Management Forum będzie poświęcona przede wszystkim tematyce finansowania floty oraz zarządzania nią. Wykładowcy poruszą między innymi zagadnienia prawno-podatkowe, dotyczące kosztów eksploatacyjnych czy programów, mających na celu poprawę bezpieczeństwa kierowców.

 • Ogólnopolskie Szkolenie Fleet Managerów

  Dwudniowe szkolenie

Ogólnopolskie Szkolenie Fleet Managerów to kolejne wydarzenie, które warto wpisać w swój kalendarz. To okazja do spotkań praktyków, profesjonalistów i liderów. W programie: TCO bez tajemnic, zmiany podatkowe a rozwój flot samochodowych, napędy alternatywne, a także negocjacje i umowy ubezpieczeniowe. Do tego możliwość przetestowania najnowszych modeli samochodów na torze pod okiem najlepszych instruktorów. Więcej na: http://www.szkolenie-flotowe.pl/

 • XII Ogólnopolskie Targi Motoryzacyjne i Biznesowe Fleet Market
  Warszawa, 25 listopada 2020

Fleet Market 2020 to już 12. edycja ogólnopolskich targów motoryzacyjnych i biznesowych, które corocznie skupiają ponad 8000 przedstawicieli firm z całej Polski oraz ok. 200 wystawców, w tym m.in.: importerów motoryzacyjnych, koncerny paliwowe i oponiarskie, instytucje finansowe. Fleet Market to też panele dyskusyjne i debata z liderami branży motoryzacyjnej i flotowej.

Więcej na: https://www.fleetmarket.pl/

Jacek Stężowski

Content Manager

Inżynier z lekkim piórem. Z przyjemnością łączę pasję do pisania i fascynację nowinkami technologicznymi.