Połączenie technologii GPS, GSM i RFID w nowoczesnym transporcie i spedycji

Transport i spedycja stawia coraz większe wymagania w dziedzinie telematyki i monitoringu GPS. Wraz z rozwojem transportu i logistyki pojawiły się problemy, z którymi wbrew pozorom nie jest łatwo sobie poradzić. Firmy logistyczne obsługują coraz więcej zleceń, powiększają swoją flotę o kolejne naczepy, które jeżdżą po drogach całej Europy.

Ciężarówka Navi

Coraz częściej zaczął pojawiać się problem lokalizacji naczep, rozdysponowania do odpowiednich ciągników – a także kontroli ładunku, temperatury a nawet wilgotności panującej w przestrzeni ładunkowej.

Dział techniczny Navifleet dzięki połączeniu nowoczesnych technologii GPS, GSM oraz RFID stworzył specjalny produkt dedykowany dla transportu – Navifleet Trailer.

Navifleet Trailer to zestaw bezprzewodowych narzędzi służących do stworzenia systemu telematyki umożliwiającego identyfikację, zdalny odczyt parametrów naczep ciężarówek (temperatura, wilgotność) oraz znajdujących się w nich towarów a także identyfikację kierowcy. System umożliwia również weryfikację podłączenia odpowiedniej naczepy do ciągnika eliminując błędy logistyki transportowej. Zestaw składa się z połączenia lokalizatora GPS oraz aktywnego czytnika RFID w ciągniku oraz bezprzewodowych tagów lub sensor-tagów. Dzięki unikalnej technologii transmisji za pomocą aktywnego RFID montaż tagów
nie wymaga prowadzanie kabli pomiędzy ciągnikiem i naczepą. Po zainstalowaniu systemu na bazie klienta możliwa jest również kontrola naczep i ciągników znajdujących się na placu klienta.

naczepy2

Możliwości systemu:
– weryfikacja podłączenia odpowiedniej naczepy do ciągnika
– automatyczna identyfikacja (kierowca, naczepa)
– automatyczna detekcja zdarzeń (otwarcie drzwi naczepy, ruch)
– automatyczne monitorowanie parametrów w naczepie (temperatura, wilgotność)
– kontrola ilości i rodzaju naczep i ciągników na placu manewrowym

Jacek Stężowski

Content Manager

Inżynier z lekkim piórem. Z przyjemnością łączę pasję do pisania i fascynację nowinkami technologicznymi.