Obniżenie szkodowości
i zwiększenie bezpieczeństwa we flocie

Każdy wypadek z udziałem samochodu służbowego to nie tylko zagrożenie dla życia i zdrowia kierowcy. To także dodatkowe koszty i uszczerbek na wizerunku firmy. Trwała poprawa nawyków za kierownicą jest wyzwaniem, do którego warto zaangażować telematykę. Lepiej teraz wprowadzić zmiany, niż później likwidować szkody.

Bezpłatna konsultacja
Obniżenie szkodowościi zwiększenie bezpieczeństwa we flocieObniżenie szkodowościi zwiększenie bezpieczeństwa we flocie
Obniżenie szkodowościi zwiększenie bezpieczeństwa we flocieObniżenie szkodowościi zwiększenie bezpieczeństwa we flocie

Wiemy, z jakimi wyzwaniami
się mierzysz

Wspieramy flotowców w dbaniu o bezpieczną flotę

Proces likwidacji szkody to duży kłopot organizacyjny i koszt dla firmy. Oprócz tego samochody generują koszty stałe, niezależnie od tego czy są w użyciu czy nie - składki ZUS, leasing i ubezpieczenie. Jeżeli wypadek spowodował kierowca jadący oklejonym samochodem firmy, to w wyniku generalizacji, firma ponosi odpowiedzialność za ten wypadek, co jest dużym uszczerbkiem wizerunkowym.

Zdarza się, że niektórym kierowcom odbierane jest prawo jazdy i nie informują o tym swojego pracodawcy. Z kolei wypadki są dla firm bardzo kosztowne, ponieważ pojazd jako narzędzie pracy jest wyeliminowany z obiegu na czas naprawy, a rekonwalescencja pracownika powoduje, że nie zarabia on dla firmy. Bez telematyki flotowiec nie wie, którzy kierowcy prowadzą samochód w niebezpieczny sposób, i nie ma narzędzi, by zapobiegać wypadkom.

Bez odpowiedniego narzędzia kontrola stylu jazdy kierowców spoczywa na kierownikach floty. Wiąże się to z ręcznym identyfikowaniem najbardziej nieekonomicznych kierowców, próbami nawiązania dialogu i przekazania zaleceń do poprawy. To bardzo trudne zadanie, wymagające zarówno znajomości zasad ekojazdy i mechaniki pojazdów, jak i dawania konstruktywnej informacji zwrotnej czy motywowania. Sytuacja kierownika floty jest o tyle trudniejsza, gdy najsłabszy styl jazdy mają członkowie zarządu, którym czasem nie wypada zwracać uwagi.

Wyniki finansowe wielu kierowców zależą od wykonanych wizyt handlowych. Prowadzi to do nieekonomicznej i niebezpiecznej jazdy - łamaniu przepisów i przekraczania prędkości. Bez odpowiedniego narzędzia kierownik floty nie ma możliwości kontroli stylu jazdy oraz nie wie, którzy kierowcy notorycznie łamią przepisy.

Rodo po ludzku. 

Stawiamy na zrozumiałe zapisy prawne - zobacz, jak dbamy o prywatność kierowców.

Zobacz
rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Bezpieczna flota z Navifleet

Sprawdź, jak dbamy o bezpieczeństwo kierowcy

Trwała poprawa stylu jazdy

Aby poprawić styl jazdy kierowców, niektórzy flotowcy wybierają stacjonarne szkolenia na torze. Obserwujemy, że efekty takich szkoleń są krótkotrwałe, a wiedza - szybko ulatuje i kierowcy wracają do swoich przyzwyczajeń. W przeciwieństwie do szkoleń stacjonarnych, aplikacja Navifleet zapewnia ciągłą edukację kierowców i długotrwałą poprawę stylu jazdy. Dzięki modułowi grywalizacji możesz tworzyć wyzwania dla kierowców, które przykry obowiązek zmieniają w dobrą zabawę.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Ranking najbardziej niebezpiecznych kierowców

Aplikacja Navifleet pozwala monitorować sposób, w jaki jeżdżą kierowcy. Możesz sprawdzić, kto łamie ograniczenia prędkości, nie przewiduje groźnych sytuacji podczas jazdy, i tym samym, stważa zagrożenie na drodzę. Korzystając z Navifleet z wyprzedzeniem zidentyfikujesz najbardziej niebezpiecznych kierowców i unikniesz likwidacji szkód, dodatkowych kosztów i uszczerbku na wizerunku firmy.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Wirtualny instruktor jazdy dla kierowców

Aplikacja Navifleet Driver przyjmuje rolę szkoleniowca i nauczyciela dla kierowców. Nie musisz ani poświęcać czasu na tłumaczenie kierowcom błędów, ani uczestniczyć w niepotrzebnych, stresujących spotkaniach. Tę rolę przejmuje od ciebie aplikacja - sugestie i uwagi dotyczące stylu jazdy, wyświetlane w aplikacji z powodzeniem zastępują osobiste upomnienia fleet managera. Aplikacja zapewni ci dowody na wykroczenia drogowe kierowców oraz pokaże, jak wpływają na ekojazdę.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Obniżenie kosztów floty

Jedną z największych zalet systemu Navifleet jest możliwość generowania wymiernych oszczędności. Technologia analizująca styl jazdy może obniżyć koszty paliwa nawet o kilkanaście procent oraz dwukrotnie wydłużyć żywotność klocków i tarcz hamulcowych. Zwiększa się się również bezpieczeństwo kierowców (co jest jednoznaczne ze zmniejszeniem szkodowości floty). Jako kierownik floty możesz zainicjować taki proces, nadzorować i korygować go oraz motywować pracowników do zmiany nawyków za kierownicą. Ponadto z aplikacją Navifleet masz pod kontrolą tankowania i kilometry prywatne, co również uszczelnia wydatki na flotę.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Bezpieczeństwo pracowników

Navifleet wspiera flotowców w egzekwowaniu jazdy zgodnie z ograniczeniami prędkości. W raportach aplikacji znajdziesz wszystkie ryzykowne zachowania, do których doszło na drodze. Aplikacja wspiera kierowców w edukacji i poprawie nawyków za kierownicą. Kierowcy w swojej aplikacji mają dostęp do praktycznych wskazówek pozwalających na systematyczne doskonalenie stylu jazdy.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

Obniżenie szkodowości

Z Navifleet możesz realnie wpłynąć na obniżenie szkodowości floty i wynikającej z niej kosztów. Navifleet wykrywa najmniej bezpiecznych i najmniej ekonomicznych kierowców, dzięki czemu możesz podejmować trafne decyzje dla floty w oparciu o dane. Floty posiadające często mogą korzystać również z korzystniejszych stawek ubezpieczeń - są one około o 10% niższe niż dla firm, w których nie ma monitoringu GPS.

rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie

 Dowiedz się więcej o obniżeniu szkodowości i zwiększeniu bezpieczeństwa

Jaka jest moja rola w poprawie stylu jazdy kierowców?

Kierownik floty nie powinien przyjmować roli nauczyciela. Twoją rolą jest umożliwienie kierowcom rozwoju kompetencji oraz kontrola całego procesu. Ważne jest również doraźne motywowanie kierowców. Jak zmotywować pracowników do ekonomicznej jazdy? Pomogą ci w tym wyzwania tworzone za pomocą modułu Analiza Stylu Jazdy.

Jakie są przewagi telematyki na stacjonarnymi szkoleniami z safe drivingu?

Dzięki aplikacji Navifleet Driver kierowca szkoli się za każdym razem gdy prowadzi pojazd, a efekt edukacji jest trwały. Jednodniowe lub nawet kilkudniowe szkolenia stacjonarne, sprawiają że już po kilku dniach od zakończenia, “ulatuje” nie tylko zdobyta wiedza, ale również entuzjazm kierowców.

Czy wdrożenie aplikacji daje oszczędności, z których system się sam sfinansuje?

Tak, oszczędności paliwa dzięki telematyce analizującej styl jazdy mogą sięgać kilkunastu procent. Do tego dochodzą oszczędności związane z wydłużeniem żywotności części eksploatacyjnych, lepsze stawki ubezpieczeniowe oraz niższa szkodowość. Takie kwoty nie tylko pokrywają wydatki na system telematyczny, ale również generują zyski. Możesz się o tym przekonać decydując się na darmowe testy. Dowiedz się więcej o darmowym wdrożeniu.

Jak zakomunikować wdrożenie telematyki kierowcom?

Komunikowanie wdrożenia telematyki kierowcom polega przede wszystkim na objaśnieniu, po co taki system jest wdrażany, jakie dane będzie gromadził oraz w jaki sposób wpłynie to na pracę zainteresowanych. Nierzadko kierowcy mają wątpliwości dotyczące swojej prywatności po wdrożeniu telematyki. Naszym wspólnym zadaniem jest wyjaśnienie wszelkich obiekcji - na potrzeby flotowca przygotowujemy materiały potrzebne do sprawnego wdrożenia telematyki.

Jak dbamy o prywatność kierowców?

Monitoring pojazdu w kontekście RODO i prywatności kierowcy to często pojawiający się temat u naszych klientów. Kierowcy w aplikacji mobilnej mogą wybrać “tryb prywatny”, który ukrywa ich lokalizację na mapie. W trakcie jazdy prywatnej kierowców wciąż masz wgląd w koszt przejazdu, ilość pokonanych kilometrów oraz spalanie. Możesz kontrolować sposób wykorzystania samochodu i ilość zużytego paliwa bez ingerowania w prywatność kierowców.

Większość wyzwań flotowców rozwiązujemy od ręki.

Porozmawiajmy o tym, jak możemy ci pomóc w zarządzaniu flotą

Bezpłatna konsultacja
rozliczanie zużycia paliwa w firmierozliczanie zużycia paliwa w firmie