Jak uniknąć czasochłonnej pracy oraz kar za brak odczytu z tachografu? Poznaj automatyczne i wygodne rozwiązanie.

Odczytywanie i archiwizacja plików z tachografu oraz karty kierowcy pochłania dużo czasu, a błąd skutkuje karą finansową.

Jak uniknąć czasochłonnej pracy oraz kar za brak odczytu z tachografu? Poznaj automatyczne i wygodne rozwiązanie.
Oszczędności we flocie

Odczytywanie i archiwizacja plików z tachografu oraz karty kierowcy pochłania dużo czasu, a błąd skutkuje karą finansową. Na szczęście możesz skorzystać z wygodnego rozwiązania. System Navifleet za Ciebie zajmie się zdalnym odczytem i przechowywaniem plików DDD. Co więcej, pozwoli Ci także analizować niegospodarne wykorzystywanie czasu pracy przez kierowcę oraz automatycznie rozliczy zagraniczne delegacje.

Prosto i oszczędnie

Polskie prawo wymaga od firm transportowych regularnego pobierania oraz przechowywania danych z tachografów cyfrowych i kart kierowców. W przypadku braku odczytu z tachografu przedsiębiorca płaci karę wynoszącą 500 zł za każdy pojazd, z kolei brak danych z karty kierowcy skutkuje karą 500 zł za każdego kierowcę.

Co najgorsze, ręczne odczytywanie i przechowywanie plików DDD to zajęcie żmudne, czasochłonne i obarczone możliwością popełnienia błędu. Spedytor musi kontrolować pracę każdego z kierowców, aby móc w odpowiednim czasie pobrać pliki – trzeba pilnować powrotu do bazy, a w przypadku opóźnienia pozostać po godzinach. Na przedsiębiorcy ciąży więc duża odpowiedzialność, bo skutki finansowe bywają dotkliwe.

Na szczęście istnieje wygodne rozwiązanie. Jeśli chcesz ułatwić sobie pracę, oszczędzić czas i pieniądze, pomoże Ci w tym jedna z funkcjonalności Navifleet, dzięki której w dowolnym czasie i miejscu odczytasz pliki DDD. Transfer danych do systemu odbywa się za pośrednictwem lokalizatora GPS i dodatkowego urządzenia do komunikacji z tachografem. Pobieranie plików jest możliwe przez 48 godzin od wyłączenia zapłonu pojazdu, następnie są one bezterminowo przechowywane na serwerach Navifleet. Wszystko to nie wymaga ingerencji kierowcy, a automatyczne działanie eliminuje błędy ludzkie.

System poinformuje Cię także o ewentualnych problemach z odczytem, dzięki czemu od razu będziesz wiedzieć o awarii. Nie musisz jednak się nią przejmować, bo zespół pracowników z Navifleet pomoże sprawnie usunąć usterkę. Szybką naprawę gwarantuje ponad 80 punktów monterskich w całej Polsce.


Kierowca pod kontrolą

Kolejny problem, z którym zmaga się wielu spedytorów, to niegospodarne wykorzystywanie czasu pracy przez kierowcę jeżdżącego za granicę. Zdarza się, że nieuczciwi pracownicy nie wracają do bazy w ramach swojego czasu pracy, ponieważ wolą przenocować w innym kraju, aby otrzymać większe wynagrodzenie. To stosunkowo częsta sytuacja, zwłaszcza w przypadku firm znajdujących się blisko granicy. Nieuczciwość kierowcy skutkuje oczywiście stratami finansowymi przedsiębiorstwa.

Rozwiązanie Navifleet zapobiega tego typu sytuacjom. Dzięki niemu uzyskasz pełną kontrolę nad czasem i jakością pracy kierowców. Będziesz otrzymywać automatyczne powiadomienia o postojach pojazdów w strefach przygranicznych, a system alertów i raportów z tachografu przekazywanych w czasie rzeczywistym pozwoli Ci zweryfikować, czy pracownik faktycznie musiał pozostać poza granicami, umożliwi też szybką reakcję.Dowiedz się więcej!

Dowiedz się więcej!
Komfortowe rozliczanie delegacji

Jeszcze inna trudność związana z transportem zagranicznym, z którą zmaga się wiele firm, to konieczność ręcznego zapisywania raportu przekroczeń granic i obliczania czasu spędzonego poza krajem w celu rozliczenia delegacji kierowcy.

Navifleet również w tym przypadku służy niezastąpioną pomocą. W systemie znajdziesz raport ze szczegółowymi informacjami o tym,  gdzie  i  kiedy  pojazd przekraczał granice, ile czasu spędził na terenie danego państwa, ile pokonał kilometrów oraz jaka kwota należy się kierowcy za dietę i nocleg. Raport możesz następnie eksportować z Navifleet do systemu rozliczeniowego typu 4Trans lub innego programu dla księgowych.

Te i wiele innych rozwiązań dostępnych w Navifleet sprawią, że zarządzanie Twoją flotą stanie się nie tylko wygodne, ale przede wszystkim – oszczędne.

Chcesz otrzymać wsparcie w zarządzaniu flotą?

Umów się na bezpłatną konsultację floty z Piotrem, naszym szefem rozwoju produktu, który ramię w ramię pracuje z flotowcami i instruktorami techniki doskonalenia jazdy.