Rozliczanie delegacji krajowych i zagranicznych w Navifleet

Podróż służbowa krajowa trwająca dłużej niż 8h i każda podróż zagraniczna wiąże się z rozliczeniem należnej diety dla kierowcy. Jeżeli podczas wyjazdu kierowca odbywał nocleg poza domem i poza siedzibą firmy musimy również uwzględnić ryczałtowe opłaty za nocleg. Każdy księgowy wie, że rozliczanie delegacji jest żmudne, długotrwałe i ze względu na różne metody rozliczeń – łatwo o pomyłkę. Na szczęście my policzymy je dla Ciebie w 2 minuty. Nie wierzysz?

Aktualne stawki diet i kursy walut

Wszystkie parametry takie jak wartość diety dobowej, wysokość ryczałtu za nocleg oraz aktualne kursy walut liczone z dnia poprzedzającego dzień rozliczenia pobieramy z aktualnych tabel Narodowego Banku Polskiego. Nasz system liczy sobie czas pracy poza bazą na terenie kraju i ewentualnie na terenie zagranicy i na tej podstawie obliczamy należne wysokości diet i ryczałtów za nocleg.

Oznacz bazę, z której wyruszają Twoje pojazdy

Z racji tego, że do liczenia delegacji wymagane jest uwzględnienie czasu opuszczenia bazy oraz czasu powrotu na bazę. Na tej podstawie system oblicza długość delegacji. W aplikacji Navifleet można w prosty sposób dodać strefę, a następnie przy tworzeniu delegacji wybrać ją jako “bazę”. Ten sposób pozwala uwzględnić sytuację, w której przedsiębiorstwo transportowe posiada więcej niż jedną bazę

rozliczanie delegacji

Prosty formularz

Zobacz jak łatwo możesz sprecyzować jaką dietę mamy dla Ciebie policzyć. System sam wyszuka wyjazdy z bazy i zapyta Cię, które z nich chcesz rozliczyć. Przy każdym wyjeździe wybierz z listy kraj docelowy, oznacz sposób rozliczania diety – według kraju pobytu lub kraju docelowego. Umówiłeś się z kierowcami na własną wartość diety – nic trudnego, możesz ją wprowadzić i obliczyć dietę według własnych wytycznych.

rozliczania delegacji

Gotowe druki delegacji

O tym, że nasze raporty delegacji są ogromnie wiarygodne potwierdza fakt, że przy ich tworzeniu korzystaliśmy ze współpracy trzech kancelarii transportowych. System zadbał o to, byś nie musiał przepisywać danych z naszego raportu na wymagane druki. Sami to robimy, a Ty otrzymujesz gotowy raport do podpisania przez kierowcę. W zestawie otrzymujesz druk polecenia wyjazdu służbowego oraz druk rozliczenia wyjazdu służbowego.

Druk polecenia wyjazdu służbowego:

rozliczanie delegacji

Druk rozliczenia delegacji międzynarodowej:

rozliczanie delegacji

Szczegółowe dane

Udostępniamy dane dotyczące naliczania diet, wystarczy że klikniesz ikonkę “informacje” by poznać nasze wyliczenia. Zawsze możesz nas sprawdzić i przekonasz się, że jesteśmy w tym naprawdę dobrzy. 🙂

rozliczanie delegacji

Jacek Stężowski

Content Manager

Inżynier z lekkim piórem. Z przyjemnością łączę pasję do pisania i fascynację nowinkami technologicznymi.